„Šį klasimą išspręs koalicinė taryba, nes nuomonės yra įvairios. Seimo pirmininkas yra išsakęs lūkestį, jog reikėtų palaukti, kol apskritai baigsis teisminis procesas. Tuo tarpu koalicinėje sutartyje yra minima, jog Seimo pirmininko pavaduotojo vieta yra numatoma „Nemuno aušrai“, taigi jie turi teisę pasirinkti, ką jie deleguos.
Mano įsitikinimu, koaliciniai susitarimai turi būti įgyvendinami, nes, kaip ir šeimoje – kartais laimėje, kartais nelaimėje, kartais ir neigiamame viešume tenka pabūti. Bet koalicijos yra tol tvirtos, kol yra įgyvendinami susitarimai“, – LRT televizijos laidoje „LRT forumas“ kalbėjo G.Paluckas.
„Šiandien tai nėra mano pasirinkimas. Tai yra Seimo pirmininko pasirinkimas, teikti ar ne“, – pabrėžė premjeras.
Seimo pirmininku išrinkus S.Skvernelį, buvo patvirtinti šeši jo pavaduotojai: socialdemokratai Juozas Olekas, Rasa Budbergytė ir Orinta Leiputė, „Nemuno aušros“ atstovė Agnė Širinskienė, konservatorių atstovė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Seimo pirmininkas gali turėti ne daugiau kaip septynis pavaduotojus. Pagal partijų susitarimą, paskutinioji vicepirmininko vieta liko „Nemuno aušrai“. Ši pozicija numatyta ir yra laikoma R.Žemaitaičiui, tačiau S.Skvernelis pareiškė, kad pirmiausia „Nemuno aušros“ lyderis turi išsispręsti savo teisines problemas.
Prieš kelias savaites politikas įvykdė pažadą – Seimo nario teisinės neliečiamybės atsisakė pats. R.Žemaitaitis mano, kad neliečiamybės atsisakymas atitinka S.Skvernelio iškeltą sąlygą, nes teisminiai procesai gali tęstis ne vienerius metus.
R.Žemaitaitis pirmadienį Lrytas teigė, kad klausimas dėl jo skyrimo į Seimo vicepirmininkus parlamento darbotvarkėje galėtų atsidurti dar šią savaitę.
O po pirmadienį įvykusio koalicinės tarybos susitikimo politikas buvo dar griežtesnis. Jis pareiškė kelsiantis tolesnio buvimo koalicijoje klausimą, jeigu jo kandidatūra artimiausiu metu nebus pateikta.
„Artimiausiu metu mes iškelsime klausimą – ar gali „Nemuno aušra“ toliau dalyvauti valdančiojoje koalicijoje, ar negali dalyvauti valdančiojoje koalicijoje ir kaip koalicijos partneriai yra nusiteikę laikytis koalicinio susitarimo“, – sakė R.Žemaitaitis.
„Kaip žinote, Seimo vicepirmininko du postai priklauso „Nemuno aušrai“. Tai į vieną iš jų A.Širinskienė yra paskirta, kitą, pagal mūsų partijos sprendimą, yra siūloma užimti man“, – akcentavo jis.
R.Žemaitaitis tikina manąs, kad jam panaikinus teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų nebeliko.
„Mūsų požiūriu, teisinių problemų sprendimas jau pasibaigė užpraeitą savaitę, kada atsisakiau neliečiamybės, koks ir buvo sutarimas. Kaip žinote, Seimo vicepirmininko poziciją teikia Seimo pirmininkas, tai jo sprendimo teisė yra šiandieną teikti arba neteikti vicepirmininku“, – sakė parlamentaras.
„Jeigu nuspręs koalicija, kad reikia teismo sprendimo, mes žiūrėsime. Kitas klausimas tada yra – tikslas būti valdančiojoje koalicijoje, jeigu valdančioji koalicija nesilaiko susitarimo arba įsipareigojimų. Gali teismo sprendimas būti ir po penkerių metų“, – tvirtino jis.
R.Žemaitaitis tikina klausimą dėl Seimo vicepirmininko pareigų koalicijoje kelsiantis šią arba ateinančią savaitę: „Mes, „Nemuno aušra“, laikomės koalicinio susitarimo, partneriai, manau, irgi turi laikytis koalicinio susitarimo.“
Savo ruožtu S.Skvernelis pakartojo, kad R.Žemaitaitis į Seimo vicepirmininko pareigas bus teikimas tuomet, kai bus išspręstos „teisinės problemos“.
„Aš pasakęs esu – kai išsispręs teisinės problemos. O kai išsispręs, tada ir matysime“, – teigė jis.
S.Skvernelis taip pat pabrėžė, kad „teisinės problemos sprendžiasi teismuose“.