„Viena vertus, kalbant apie šį konservatorių poelgį, turbūt toks tipinis šios partijos veiklos modelis ir galima pastebėti, kad iškilus kažkokiam su partija susijusiam skandalui partija meta į viešą erdvę kokią nors idėją, norėdama nukreipti dėmesį ir klausimą“, – „Žinių radijui“ teigė I. Segalovičienė.
„Aš kalbu apie šnipinėjimą, kurį girdėjome vakar pilna apimtimi. Tad turbūt tikrai tie klausimai nėra atsitiktiniai, kad jie vienas šalia kito“, – pridūrė ji.
Visgi šalies vadovo patarėja tikina taip pat pastebinti ir konservatorių partijos pastangas Vyriausybės tvirtinimo procese paversti prezidentą tiesiog notaru.
„Tikrai matome tokį tendencingą ir nuolatinį šios partijos norą paversti prezidentą notaru ir galima tikrai siekti sudaryti tokią situaciją, kad premjeras ar premjerė galėtų paskutinę dieną prezidentui atnešti bet kokius ministrų kandidatus ir reikalauti parašo. Tai tikrai tai būtų kenksminga valstybei, jeigu į tą pusę viskas nueitų“, – pabrėžė ji.
„Bet iš principo į viską žiūrint plačiai, taip, lauktume tokio kreipimosi, lauktume Konstitucinio Teismo sprendimo nagrinėti ir paties sprendimo. Bet labai svarbu yra, kad visi matytume bendrą lauką. (...) Valstybei nenaudingas būtų sprendimas, kad premjeras atneša paskutinę minutę bet ką, bet kokius kandidatus, su bet kokia reputacija ir prezidentas tiesiog pasirašo. Tai būtų neadekvatu“, – pabrėžė I. Segalovičienė.
Seimo konservatorių frakcija inicijuoja kreipimąsi į KT, kuriuo prašoma įvertinti, ar prezidento sprendimas tvirtinti nepilnos sudėties Vyriausybę neprieštarauja Konstitucijai.
„Vienintelis būdas išsiaiškinti, ar nepilnos sudėties Vyriausybės tvirtinimas teisėtas – Konstitucinio Teismo išaiškinimas. Šiuo metu regiame kreipimosi į Konstitucinį Teismą tekstą ir artimiausiu metu rinksime Seimo narių parašus“, – teigia Seimo konservatoriai.
Norint kreiptis į KT reikia surinkti 29 Seimo narių parašus.
ELTA primena, kad prezidentas G. Nausėda praėjusį trečiadienį pasirašė dekretą dėl naujosios Vyriausybės sudėties. Naujasis kabinetas – be dviejų ministrų. Vis dar liko neaišku, kas vadovaus Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms.
Praėjusį ketvirtadienį naujoji G. Palucko vedama Vyriausybė Seimui pateikė savo programą. Ne vėliau kaip per 15 dienų nuo Vyriausybės programos pateikimo, Seimas turi ją apsvarstyti. Nauja Vyriausybė gauna įgaliojimus veikti tik tada, kai Seimas pritaria Ministrų kabineto programai.
PrezidentūraGitanas NausėdaTėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)
Rodyti daugiau žymių