Pasak S. Kairio, vieno iš įspūdingiausių europietiškos kultūros simbolių – gaisro suniokotos Paryžiaus Dievo Motino katedros – atstatymas ir viso civilizuoto pasaulio išskirtinis dėmesys šiam faktui simbolizuoja, kad jokios griaunamosios jėgos nėra pajėgios sunaikinti kultūros, o kartu ir vakarietiškų demokratinių vertybių.
„Kultūros paveldo apsaugos ir atkūrimo svarba šiame kontekste šiandien dar ryškiau iškyla kaip galinga tautų vienijimo ir kultūrinio identiteto stiprinimo jėga. Šiandien tai labai svarbu ir kovojančiai, savo identitetą ginančiai Ukrainai, kuriai neturime pavargti visokeriopai padėti, įskaitant ir jos kultūros paveldo apsaugą, jo atstatymą“, – KM pranešime spaudai cituojamas S. Kairys.
Prancūzijos kultūros ministrės Rachida Dati kvietimu vizito į Paryžių atvykęs S. Kairys dalyvavo jos surengtame priėmime Europos Sąjungos kultūros ministrams.
Sekmadienį laikinasis kultūros ministras Paryžiuje susitiko su besibaigiančio Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 komisare Virginija Vitkiene.
S. Kairys apžiūrėjo Paryžiaus šiuolaikinio meno centre „Palais de Tokyo“ demonstruojamą Lietuvos sezonui skirtą parodą „Les frontieres sont des animaux nocturnes / Sienos yra laukiniai gyvūnai“, kitas ten vykstančias parodas.
Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 uždarymo renginiai vyks gruodžio 11–12 d., o kai kurios parodos bus demonstruojamos iki metų pabaigos.
ELTA primena, kad viena žymiausių Paryžiaus bažnyčių buvo smarkiai apgadinta per gaisrą 2019 m. Panaudojus aukas, kurių surinkta 846 mln., bažnyčia per daugiau nei penkerius metus buvo restauruota.
Gaisro priežastis galutinai nėra aiški. Tyrėjai, be kita ko, darė prielaidą, kad galėjo įvykti trumpas jungimas ar darbų metu galėjo būti nepaisoma priešgaisrinės apsaugos.