Europarlamentaras, buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, neslėpdamas ironijos, atkreipė dėmesį į nuasmeninto verdikto ypatumus.
„Kada nuasmeninsime Lietuvos Respubliką? Taip galima juokauti pasklaidžius šį nuasmeninimo „šedevrą“ – Kauno apylinkės teismo nuosprendį eilinėje Algirdo Paleckio byloje.
Mat jei nebūtų žodžių „Lietuvos Respublikos“, po kurių nuasmenintas Seimas bei jo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pavadinimas, gal dar nebūtų pavykę suprasti, jog omenyje turimas nuasmenintas Laurynas Kasčiūnas (tik perskaitykite – „Lietuvos Respublikos (duomenys neskelbtini) komiteto pirmininkas L. K.“).
Žinojau, kad nuasmeninimas Lietuvos teismų bylose seniai nuėjęs per toli, bet net neįtariau, kad esama tokių su protu prasilenkiančių dalykų, kaip valstybės institucijų pavadinimų nuasmeninimas“, – nuostabos savo „Facebook“ paskyroje trečiadienį neslėpė D. Žalimas.
Buvęs KT vadovas atkreipė dėmesį, kad nuosprendyje nuasmenintos netgi istorinės asmenybės.
„Nuasmeninti istorinių šaltinių – straipsnių ir knygų, kuriomis remiamasi pateikiant ir analizuojant įrodymus, autoriai.
Nuasmenintos net istorinės asmenybės – pavyzdžiui, „Lietuvos diplomatijos šefas S. L.“ (Stasys Lozoraitis – Red.) ir net užsienio valstybių vadovai (pavyzdžiui, „(duomenys neskelbtini) – anglų premjeras“).
Netgi kažkokios chuntos pavadinimas paslėptas po „(duomenys neskelbtini)“.
Jeigu rimčiau, visam šiam absurdui nėra jokio konstitucinio ar įstatyminio pagrindo.
Juolab kad čia yra viešųjų asmenų byla, susijusi su visuotinai žinomais istoriniais šaltiniais ir faktais.
Nuasmeninimas, tik, žinoma, ne tokia absurdiškai plačia apimtimi, dar galėtų būti pateisinamas privatinės teisės ir jautrių asmenų kategorijų (pavyzdžiui, nepilnamečių, smurto ir neapykantos kurstymo prieš tam tikrus asmenis) bylose, kai iš tikrųjų reikia apsaugoti žmogaus privatų ar šeimos gyvenimą.
Vienas tik retorinis klausimas pabaigai: o kodėl dar nenuasmeninus ir paties teismo pavadinimo kartu su teisėju, teismo sekretorėmis, prokuroru ir advokatu?“, pastebėjo D. Žalimas.
Lrytas kreipėsi į Kauno apylinkės teismą, prašydamas pakomentuoti, kodėl sprendimuose viskas iki tokio lygio yra nuasmeninama. Gavus atsakymą, jis bus pridėtas prie straipsnio.
Teisėjo V. Kalkausko sprendimas išteisinti A. Paleckį dėl partizanų niekinimo taip pat kelia didelių abejonių. Jis dar gali būti apskųstas.
Dėl L. Kasčiūno šmeižimo toje pačioje baudžiamojoje byloje A. Paleckis buvo nuteistas 3 mėnesių laisvės atėmimu. Verdiktą jis apskundė.
A.Paleckis už rengimąsi šnipinėti Rusijai pernai birželį Aukščiausiojo teismo sprendimu yra nuteistas kalėti 5 metus ir 6 mėnesius. Bausmę šiuo metu jis atlieka Kauno kalėjime.