„Ikiteisminis tyrimas nepradėtas, nenustačius nusikalstamos veikos požymių“, – Eltai sakė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos atstovė Kristina Janulevičienė.
Policija anksčiau buvo gavusi skundą dėl D. Žalimo įrašo socialiniame tinkle „Facebook“, kuriame esą galėjo būti kurstoma neapykanta tam tikrai žmonių grupei. Pranešimas gautas dėl politiko įrašo, kuriame dabartinė valdančioji dauguma buvo pavadinta „antisemitine koalicija“.
Europarlamentaras lapkritį viešojoje erdvėje kvietė socialdemokratų sprendimu nusivylusią visuomenę dalyvauti prie Seimo rengtoje protesto akcijoje „Dešimt minučių tylos“.
„Tik pagalvokite, kiek „puikių“ epitetų šiandien tinka naujai valdančiajai koalicijai – melagių, kriminalinė, antisemitinė, vatinė, prorusiška, prokiniška, korumpuota, t. t. Teistumas ir korupcija – geras bendras vardiklis bent dviem iš trijų koalicijos lyderių“, – feisbuke tuomet rašė D. Žalimas.
„Jei kada mūsų valdžia pavirstų tironija, prisiminkite, kad tiek Konstitucija, tiek Visuotinė žmogaus teisių deklaracija garantuoja teisę į sukilimą kaip paskutinę pilietinės visuomenės savigynos priemonę“, – pridūrė europarlamentaras.
ELTA primena, kad Vilniaus apygardos teismas šiuo metu nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje R. Žemaitaitis kaltinamas neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymu ir viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.
R. Žemaitaitis kaltės nepripažįsta.
Balandį Konstitucinis Teismas (KT) konstatavo, jog tuometis Seimo narys R. Žemaitaitis antisemitiniais pareiškimais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Po KT nutarimo R. Žemaitaitis pats atsisakė Seimo nario mandato, tačiau rudenį dalyvavo rinkimuose į Seimą ir vėl buvo išrinktas.
Lietuvos socialdemokratų partija pritarė koalicinei sutarčiai su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir partija „Nemuno aušra“.