„Mūsų darbas yra kelti lūkesčius, kalbėti apie problemas ir jas aštrinti. Vyriausybės programa ypatingai nenustebino – apie klausimus tiek dėl Stambulo konvencijos, tiek partnerystės iš esmės buvo komunikuojama iš anksto, kad į Vyriausybės programą jie nebus įtraukti“, – žurnalistams po trečiadienį vykusio susitikimo su Seimo pirmininku Sauliumi Skverneliu teigė J. Juškaitė.
„Stambulo klausimo tikrai neužmiršime, jis tikrai išliks darbotvarkėse. (...) Gal tikėjausi, kad atsidurs Vyriausybės programoje klausimas dėl LGBT bendruomenės, tačiau, nemanau, kad jis yra uždarytas. Mano nuomone, jis tikrai yra įmanomas šioje Seimo kadencijoje“, – pabrėžė ji.
Pozityviai vertina siekį į Lietuvos teisę perkelti ES direktyvą dėl smurto artimoje aplinkoje
Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė pozityviai vertina būsimo Ministrų kabineto siekį įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) direktyvą dėl kovos su smurtu artimoje aplinkoje.
„Dėl ko tikrai bus susitarimas ir ką reikės daryti, yra perkelti ES direktyvą dėl smurto prieš moteris ir artimoje aplinkoje. Ta direktyva yra siauresnė nei Stambulo konvencija, tačiau turi daug priemonių, kurios yra Stambulo konvencijoje numatytos – pagalbos sistemos organizavimas, kibernetinio smurto kriminalizavimas. Tai bus didelis reformų paketas“, – aiškino J. Juškaitė.
„Galiu pažadėti, kad seksime, reaguosime, komentuosime, telksime nevyriausybinę bendruomenę ir stengsimės, kad ta direktyva būtų perkelta kuo efektyviau. Jei reikės būsime bjaurus partneris, jei reikės – palaikantis ir padedantis“, – akcentavo ji.
Dėl R. Žemaitaičio laikosi kritiško požiūrio
Be to, trečiadienį vykusiame susitikime su S. Skverneliu Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė nurodė reiškusi tolesnį susirūpinimą dėl prie valdančiosios koalicijos prisijungusio partijos „Nemuno aušra“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio.
„Išreiškiau susirūpinimą, kad yra (valdančiojoje daugumoje – ELTA) ponas Žemaitaitis. Tai didelio prestižo tiek Lietuvos Vyriausybei, tiek valdančiajai koalicijai neprideda. (...) Nuosekliai laikomės pozicijos dėl Žemaitaičio, antisemitizmo ir jo pasisakymų“, – tikino J. Juškaitė.
„Manau, kad Seimo pirmininkas suprato problematiką, tikiuosi, kad judėsime į priekį. (...) Į konkretikas kol kas nėjome“, – susitikimą apibendrino ji.
Kaip anksčiau skelbė ELTA, naujoji Vyriausybė sieks kovoti su antisemitizmu, ksenofobija ir bet kokios formos neapykantos kurstymu. Taip pat žada skirti dėmesį kovai su neapykantos nusikaltimais, nukreiptais prieš LGBT asmenis, kitas diskriminaciją jaučiančias bendruomenes.
Be to, ketinama perkelti ES direktyvą dėl kovos su smurtu prieš moteris ir smurtu artimoje aplinkoje į Lietuvos teisę.