„Turime planą aplankyti Pietų Korėją ir įgyvendinti pagaliau mūsų ankstesnį planą aukščiausio lygio vizitui. Žinoma, kad dabartiniai įvykiai šį mūsų planą komplikuoja“, – trečiadienį žurnalistams teigė G. Nausėda.
„Tikiuosi, kad vienokį ar kitokį situacijos išrišimą turėsime. Tačiau susirūpinę į šią šalį žvelgiame dar ir dėl to, nes tame regione yra ir kita šalis, kuri kartu su Rusija, Iranu ir kitomis valstybėmis kursto geopolitinę įtampą. Tai, kas vyksta Pietų Korėjoje negali palikti mūsų abejingais“, – pabrėžė jis.
ELTA primena, kad Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeolas antradienį paskelbė karo padėtį. Visgi ankstų trečiadienio rytą ją atšaukė.
Valstybės vadovas sprendimą paskelbti karo padėtį motyvavo opozicijos vaidmeniu, apkaltindamas jos atstovus simpatizuojant kaimyninei Šiaurės Korėjai.
Pietų Korėjos opozicinės partijos trečiadienį pranešė, kad pateikė prašymą surengti apkaltą karo padėtį paskelbusiam prezidentui. Savo ruožtu dėl sukeltos sumaišties atsistatydino Korėjos gynybos ministras Kim Yong-hyunas.