Apie pastarąjį sprendimą jis pranešė asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.
„Nusprendžiau nekeisti profesinės karjeros į politinę“, – rašoma įraše.
G. Bartkus neslėpė, kad svarstydamas apie šią kandidatūrą sulaukė stiprios teisininkų bendruomenės paramos.
„Svarstydamas galimybę tapti teisingumo ministru, sulaukiau didelės paramos ir raginimų iš teisinės bendruomenės. Man ši profesinės bendruomenės parama yra labai svarbi. Suprantu, kad tai susiję su bendruomenės lūkesčiais sulaukti pribrendusių pokyčių teisinėje sistemoje. Todėl užtrukau priimdamas galutinį sprendimą“, – teigė buvęs kandidatas į teisingumo ministrus.
„Tenka pripažinti, politinė aplinka Lietuvoje yra kontraversiška. Netyla diskusijos dėl nepriklausomų ministrų (savo srities profesionalų, vadinamųjų technokratų) skyrimo ir dalyvavimo Vyriausybėje. Nesant sutarimo, profesionalo dalyvavimas Vyriausybėje tampa sunkiai įmanomas“, – pridūrė G. Bartkus.
Buvęs kandidatas savo įraše padėkojo premjerui Gintautui Paluckui už pasitikėjimą ir pažadėjo remti būsimas iniciatyvas.
„Ministrui Pirmininkui esu dėkingas už pasitikėjimą. Jam pažadėjau visokeriopai remti iniciatyvas, susijusias su biurokratijos mažinimu, demokratijos ir žmogaus teisių stiprinimu“, – pridūrė teisininkas.
ELTA primena, kad trečiadienį prezidentui buvo pateikta Gintauto Bartkaus kandidatūra į teisingumo ministro postą. Šią kandidatūrą iškėlė Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama „Nemuno aušra“.