Seimo nariai buriasi į laikinąsias grupes: kol kas gausiausia yra Moterų, mažiausia – Skautų bičiulių

2024 m. lapkričio 30 d. 11:09
Frakcijas ir komitetus pasirinkę lapkričio viduryje darbą pradėję nauji Seimo nariai jau sudarė 11 laikinųjų parlamentinių grupių. Kol kas didžiausia yra Moterų grupė, jungianti 44 Seimo narius, mažiausia – 5 narius turinti Skautų bičiulių grupė.
Daugiau nuotraukų (2)
Sieks pokyčių lyčių lygybės srityje
Šią kadenciją Moterų parlamentinėje grupėje dirbs 44 Seimo nariai iš įvairių frakcijų, tarp jų ir 9 vyrai. Grupės pirmininke tapo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Agnė Bilotaitė, pavaduotoja išrinkta Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narė Modesta Petrauskaitė. Politikės sutarė dėl rotacijos – įpusėjus kadencijai vadovo pareigas perims M. Petrauskaitė.
Laikinoji Moterų grupė sieks, kad moterims svarbūs įstatymų projektai sulauktų Seimo dėmesio. Pirmenybę grupės darbotvarkėje žadama teikti moterų verslumui, įdarbinimo kvotoms, konkurencingam darbo užmokesčiui, šeimos politikai.
A. Bilotaitės teigimu, būtina keisti teisės aktus ir užtikrinti, kad moterims būtų lengviau suderinti karjeros siekius ir šeimos poreikius. Jos nuomone, taip pat reikalinga nuosekli visuomenės šviečiamoji bei edukacinė veikla, siekiant pakeisti vis dar egzistuojančius ir moterims savo profesinių ambicijų realizuoti neleidžiančius stereotipus apie „vyriškas“ ir „moteriškas“ sritis.
Anot konservatorės, statistika rodo, kad moterys vis dar sudaro mažiau nei trečdalį pasaulio parlamentų narių. Politikė apgailestauja, kad Lietuvos Seime taip pat nepavyksta užtikrinti lyčių lygybės. Šią kadenciją parlamente dirbs dar mažiau moterų nei praėjusią – iš viso 39. Tai sudaro mažiau nei trečdalį visų išrinktų Seimo narių.
Moterų problemomis taip pat rūpinsis Seime sudaryta laikinoji Reprodukcinės sveikatos grupė, kurioje dirbs 13 narių. Šios grupės pirmininkė yra socialdemokratė Birutė Vėsaitė, pavaduotoja – konservatorė Aistė Gedvilienė.
Rūpinsis ryšiais su Taivanu, EBPO ir tarptautinėmis finansinėmis institucijomis
Antroji pagal dydį naujame Seime yra Parlamentinių ryšių su Kinijos Respublika (Taivanu) grupė, kurią sudaro 33 įvairioms frakcijoms atstovaujantys politikai. Šios grupės pirmininkas yra Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, socialdemokratas Ruslanas Baranovas, pavaduotojai – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Giedrimas Jeglinskas ir konservatorius Matas Maldeikis.
11 parlamentarų dirbs Seimo narių ryšių su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) grupėje. 8 tautos atstovai pasirinko Seimo narių ryšių su tarptautinėmis finansų institucijomis grupę.
Šių grupių pirmininkė yra konservatorė Giedrė Balčytytė, pavaduotoja – Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Jekaterina Rojaka.
Politikų dėmesys – Kaunui, Šiauliams ir Dzūkijai
Siekdami geriau atstovauti ir rūpintis savo rinkėjais, iš visų rajonų į Vilnių atvykę parlamentarai steigia savo kraštams skirtas parlamentines grupes. Jie žada inicijuoti sprendimus, kurie padėtų pagerinti gyvenimo kokybę regionuose. Šių grupių nariai ketina organizuoti susitikimus su merais, savivaldos, verslo, nevyriausybinių organizacijų atstovais.
Šiuo metu jau susikūrė laikinoji Kauno krašto, Šiaulių krašto ir Dzūkijos bičiulių grupės.
18 narių turinčiai Kauno krašto grupei vadovauja Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Robertas Kaunas, jo pavaduotojas yra konservatorius Kazys Starkevičius.
Tiek pat – 18 – narių turinčios Šiaulių krašto bičiulių grupės pirmininkas yra Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūno pavaduotojas Domas Griškevičius, pavaduotoja – socialdemokratė Vaida Aleknavičienė.
Regioninės plėtros problemas ir iššūkius Alytaus regione šios kadencijos metu pasiryžę spręsti į Dzūkijos bičiulių grupę susibūrę parlamentarai. Šioje grupėje dirbs 12 Seimo narių, vienaip ar kitaip susijusių su Dzūkija ir savo kompetencija bei patirtimi siekiančių padėti regionui augti ir vystytis.
Grupės pirmininke išrinkta Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narė Jurgita Šukevičienė, pavaduotoju – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos narys Linas Urmanavičius.
Mažiausia – Skautų bičiulių grupė
Iš visų Seime jau veikiančių laikinųjų grupių mažiausia yra 5 narius turinti Skautų bičiulių grupė. Jos pirmininkas yra konservatorius Valdas Rakutis, pavaduotojas – socialdemokratas Eugenijus Sabutis. Šią grupę taip pat pasirinko Seimo narys, laikinasis krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas, parlamentarai Rūta Miliūtė ir Kęstutis Vilkauskas.
Pilietinio patriotinio ugdymo grupė jungia šiek tiek daugiau – 7 parlamentarus. Tai jau antroji parlamentinė grupė, kuriai vadovaus konservatorius Valdas Rakutis. Šios grupės pirmininko pavaduotojas yra socialdemokratų frakcijos narys Vytautas Grubliauskas.
9 parlamentarai dirbs Miškų puoselėjimo grupėje. Jos pirmininkas yra Aplinkos apsaugos komiteto narys, socialdemokratas Audrius Radvilavičius, pavaduotoja – irgi socialdemokratų frakcijoje dirbanti Inga Ruginienė. Darbą šioje grupėje pasirinko taip pat Seimo Aplinkos apsaugos ir Kaimo reikalų komitetų pirmininkai – Linas Jonauskas ir Kęstutis Mažeika.
Naujame Seime laikinųjų grupių sudarymo procesas tik startavo. Manoma, kad ateityje jų bus ženkliai daugiau. Praeitoje kadencijoje Seime veikė virš 50 laikinųjų grupių.
Statutas numato, kad bendriems interesams konkrečiu klausimu įgyvendinti Seimo nariai gali jungtis į laikinąsias grupes. Tokia grupė laikoma sudaryta, kai Seimo pirmininkui įteikiamas pareiškimas, pasirašytas ne mažiau kaip 5 Seimo narių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.