Žemės ūkio ministru siūloma skirti Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininką Igną Hofmaną, aplinkos ministru – Gamtos tyrimų centro vadovą Sigitą Podėną, teisingumo ministru siūlomas advokatas Gintautas Bartkus.
G.Paluckas nurodė pats jau susitikęs su šiais kandidatais. Visos kandidatūros jį tenkino. Dabar kandidatai dar turės susitikti su prezidentu Gitanu Nausėda ir sulaukti arba ne jo palaiminimo.
„Tie susitikimai su manimi yra įvykę ir tos kandidatūros yra teikiamos prezidentui. Prezidentas apie tai žino. Jų gyvenimo aprašymas, kompetencijos, patirtis ir kiti reikalavimai tikrai man abejonių nekelia“, – pabrėžė G.Paluckas.
Premjeras tikisi, kad prezidentas patvirtins visą jam pateiktą Ministrų kabinetą.
„Tie kandidatai yra pateikti. Visos sudėties kabinetas yra pateiktas. Atitinkamai prezidentas savo dekretu, tikėkimės, jį visą patvirtins“, – vylėsi jis.
Seime trečiadienį susitikę valdančiosios koalicijos lyderiai sutarė, kad Vyriausybės programa bus patvirtinta iki gruodžio 12 dienos. Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis tvirtino, kad 99,9 proc. Vyriausybės programos jau yra parengta.
„Pagrindinė tema, kuri buvo aptarta – Vyriausybės sudėtis, programos pateikimas, tvirtinimas ir Vyriausybės priesaika. Viskas vyksta sklandžiai, politinės partijos įsijungia į programos rengimą, programos apmatai padaryti“, – sakė S.Skvernelis.
Parlamento vadovas patikino, kad kol kas jokių nesutarimų dėl Vyriausybės programos tarp koalicijos partnerių nėra.
„Jeigu dar bus kažkokių politinių nesutarimų, mes sutarėme, kad sekančioje koalicinėje taryboje, pirmadienį, mes juos galutinai išspręsime“, – teigė jis.
Paklaustas, kiek kandidatai į ministrus, kurių pavardės aiškėja tik pastarosiomis dienomis ir kurie iki šiol net neveikė politiniame lauke, prisidėjo prie Vyriausybės programos, kurią patys ir turės įgyvendinti, jei bus paskirti, rengimo, G.Paluckas atsakė, kad visi dirba kartu.
„Visi ministrai prisideda prie programos rengimo ir visi ministrais būti pretenduojantys asmenys turi kompetencijas minėtose srityse“, – tvirtino jis.
Klausimo, kaip stipriai ketina kontroliuoti savo ministrus, kurie iš tiesų ne visai jo, nes nepriklauso jo partijai, kaip ir pageidavo G.Nausėda, sulaukė „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.
Šis atšovė, kad jei žurnalistų jų vadovai nekontroliuoja, ką jie turi kalbinti ir iš kieno imti interviu, tai ir jis kontroliuoti savo ministrų neketina.
„Tikrai neplanuoju ministrų kontroliuoti, gaudyti, sekti ar žiūrėti. Ministrai, kaip matėte, yra aukščiausios prabos – tai yra mokslininkai, akademikai, technokratai, kurie turi milžinišką patirtį būtent šitoje srityje.
Matyt, ir jūsų redaktoriai netaiso, nekoreguoja žurnalisto, ką ir kur paklausti. Tai tikrai aš džiaugiuosi, kad jie sutiko“, – teigė R.Žemaitaitis.
Su kandidatu į aplinkos ministrus S.Podėnu politikas pasakojo dirbęs daugelį metų, jis konsultavo R.Žemaitaitį aplinkosaugos klausimais. Daugiau nei 20 metų jis tikino pažįstantis ir G.Bartkų, kuris buvo jo dėstytojas.
Su I.Hofmanu R.Žemaitaitis taip pat gyvenime ne kartą susidūręs: „Mes kartu startavome, matėme problemas, piketavome, važiavome į Europos Komisiją, Europos Parlamentą.“
„Ne, nereikia atsarginių variantų ieškoti. Aš manau, kad baigėsi tie Dalios Grybauskaitės laikai, kai žmogų vertindavo ne pagal kompetenciją, o pagal veidą ir partinę priklausomybę.
Iš šito prezidento aš tikiuosi pakankamai aukštos politinės kultūros, ką jis ir parodė, kad žmonės yra neskirstomi pagal veido formą, žiūrima, ką žmogus dirba, ką sugeba ir kokia yra jo patirtis“, – pasiteiravus, ar turi atsarginių kandidatų, atsakė R.Žemaitaitis.