Kabinetų dramos Seime: kas nuskriaudė Antaną Nedzinską?

2024 m. lapkričio 27 d. 19:57
Po dvylikos metų į Seimą sugrįžęs Antanas Nedzinskas pasitiktas ne itin svetingai. Su socialdemokratų partija savo dainų pagalba į parlamentą galingai įšovęs politikas sako sužinojęs, kad jam paskirtas kabinetas – jau užimtas. Seimo kanceliarija situaciją komentuoja kiek kitaip.
Daugiau nuotraukų (17)
A.Nedzinskas teigia, kad kabinete, kuris turėjo atitekti jam, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) komiteto pirmininkas, demokratas Giedrimas Jeglinskas įkurdino savo padėjėjus.
„Aš dar net nebuvau atsidaręs to kabineto durų, kai sužinojau, kad tą kabinetą jau užėmė kitas mano kolega su savo padėjėju. Aš per daug nepergyvenau – bus tų kabinetų. Gavau kitą“, – portalui Lrytas pasakojo A.Nedzinskas.
Naujasis kabinetas, kurį tik šiomis dienomis gavo socialdemokratas – II Seimo rūmuose, nedidukas, aplink nėra ir kolegų, nes ten daugiausia dirba parlamento kanceliarijos atstovai. Socialdemokratų frakcija įkurdinta I Seimo rūmuose.
„Mes tiesiog vėliau gavome informaciją, kad tas kabinetas jau užimtas. Aš net nebuvau ten nuėjęs, atsidaręs to kabineto durų – nieko“, – situaciją komentavo A.Nedzinskas.
Koalicijos kolegos G.Jeglinsko socialdemokratas teigė nesiteiravęs, kodėl šis neva „pavogė“ jo kabinetą, nes dėl to per daug nesuka galvos, tiesa, pripažįsta, kad šis galėjo jį perspėti apie tokius ketinimus.
„Kaip sakyt, korektiškai būtų atėjęs, pasikalbėjęs, būtume radę bendrą kalbą, bet čia kiekvieno žmogaus diplomatijos reikalas. O kabinetų užteks visiems, tik klausimas, kurioje vietoje“, – sakė A.Nedzinskas.
Ar neliūdna, kad liko atskirtas nuo visos frakcijos?
„Ne, neliūdna, nes aš dar nežinau, kur, kas, kaip. Kita vertus, Seimas – ne Kauno klinikos, kad reikėtų tuneliais važinėti kilometrus. Ten medikai net paspirtukus savo turi. Prie pat Seimo salė, o iki komitetų nueisiu, ne karo metas, nesu dar labai šlubas žmogus“, – juokėsi A.Nedzinskas.
Žmogaus teisių komitetas, kuriam ir priklauso politikas, yra prie pat kabineto, kuris pirmiausia esą ir turėjo atitekti A.Nedzinskui.
Tiesa, šalia veikia ir NSGK komitetas, kuriam vadovauja G.Jeglinskas.
Jis ir vykdo darbus komiteto pirmininkui skirtame kabinete, o savo padėjėjus į atskirą kabinetą iškėlė, nes to reikalauja taisyklės – kabinete, skirtame NSGK pirmininkui ir komiteto posėdžiams, dirbama su įslaptinta informacija, pašaliniai žmonės ten sėdėti negali.
Būtent dėl to G.Jeglinsko padėjėjams turi būti skirtas atskiras kabinetas, o kad jis pirmiausia neva turėjo atitekti A.Nedzinskui, G.Jeglinskas tikino net nežinojęs.
Seimo kanceliarija stebisi A.Nedzinsko teiginiais. Esą minėtas kabinetas jam net nebuvo priskirtas, nors politikas tikina kitaip. Jame anksčiau dirbo demokratas Domas Griškevičius, todėl minimas kabinetas ir buvo numatytas demokratams.
Išėjo net su elektros jungikliais ir lizdais
Dėl kabinetų pasiskirstymo kilo ir daugiau nesklandumų. Kai kurie Seimo senbuviai nenorėjo užleisti kabinetų, kuriuose dirbo iki šiol, todėl frakcijos visuose trijuose rūmuose ganėtinai išsibarsčiusios.
„Nemuno aušros“ atstovė Agnė Širinskienė gavo Seimą palikusio konservatoriaus Gabrieliaus Landsbergio kabinetą, tiesa, visiškai tuščią. Pasirodo, konservatorius savo kabinetą buvo apsistatęs paties susipirktais baldais, kuriuos išėjęs ir išsinešė.
Seime yra buvę ir dar įdomesnių atvejų. 2009 metais tuometė parlamentarė Asta Baukutė turėjo išsikraustyti ir Seimo viešbučio, nes paaiškėjo, kad ji turi didelį namą šalia Trakų, tad Vilniaus centre esantis viešbutis jai nepriklauso.
A.Baukutė parlamento viešbutį galiausiai paliko ne tik su tūkstančius litų siekusiomis skolomis, bet ir išsinešusi durų spynas, vonios ir kambario duris, kriauklę, išsilupo net ir elektros jungiklius bei lizdus.
Seimo kanceliarija pakomentavo situaciją
Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė aiškino, kad problemų dėl kabinetų pokyčių buvo, bet dabar visos jau yra išspręstos.
„Atsižvelgiant į tai, kad tą pačią dieną viena Seimo kadencija (2020–2024 m.) baigia darbą ir kita Seimo kadencija (2024–2028 m.) darbą pradeda, vienu metu paruošti kabinetus (išvalyti, atlikti smulkius remonto darbus, perstatyti baldus ir pan.) naujos Seimo kadencijos 141 Seimo nariui nėra nei techninių galimybių, nei žmogiškųjų išteklių.
Todėl kabinetai paruošiami per 2–6 dienas (jei atliekami didesni remonto darbai – kabinetai gali būti ruošiami iki dviejų savaičių). Šiuo metu kabinetai yra paskirti visiems Seimo nariams, 10 kabinetų dar remontuojami“, – Lrytas nurodė J.Radzevičiūtė-Laugalienė.
Vienų parlamentarų kabinetai keitėsi ir juos paskyrus komitetų pirmininkais.
„Seimo nariams kabinetai suteikiami iki Seimo komitetų pirmininkų paskyrimo. Dėl to susidaro situacija, kad Seimo narys gauna pirminį kabinetą, o jam tapus Seimo komiteto pirmininku, jis gauna Seimo komiteto pirmininko kabinetą“, – komentavo Seimo kanceliarijos atstovė.
„Reikiamų kabinetų skaičius ir jų pasiskirstymas Seimo rūmuose derinamas su frakcijomis. Dėl anksčiau minėtų kabinetų parengimo laike aplinkybių, Seimo nariams kabinetai suteikiami ne vienu metu, todėl susidaro atvejai, kad vieni Seimo nariai jau turi kabinetus, kiti dar neturi.
Šiuo metu Seimo nariui A.Nedzinskui kabinetas yra suteiktas“, – konstatavo ji.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.