„Yra numatyta, kad 2 vicepirmininkų pareigybės priklauso politinei partijai „Nemuno aušra“. Jokių pavardžių sutartyje nėra numatyta. Jei įvyks taip, kad teisinės problemos, kurios yra dabar, bus išspręstos, tai toks variantas yra neatmestinas“, – apie R. Žemaitaičio galimybes tapti vienu iš Seimo vicepirmininkų LRT televizijai teigė S. Skvernelis.
„Šiandien matome, kad vis dar vyksta teisinis procesas ir dar nėra priimtas procesinis sprendimas dėl kito ikiteisminio tyrimo. (...) Tai šitie procesai turi pasibaigti, tada bus galima kalbėti. Ta (vicepirmininko – ELTA) vieta nėra užimta, ji bus laikoma politinei partijai „Nemuno aušra“, – sakė politikas.
Šią savaitę vykusio pirmojo naujojo Seimo posėdžio metu parlamentas pritarė 6 Seimo vicepirmininkų kandidatūroms. Į šias nuspręsta paskirti Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narius Juozą Oleką, Rasą Budbergytę, Orintą Leiputę, „Nemuno aušros“ atstovę Agnę Širinskienę, konservatorių atstovę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę ir Liberalų sąjūdžio pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen.
ELTA primena, kad ketvirtadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujasis 2024–2028 m. kadencijos Seimas. Darbą parlamente pradėję politikai ketvirtadienio vakarą išrinko ir naująjį Seimo pirmininką – juo tapo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.
Naujajame Seime veiks trijų politinių jėgų valdančioji dauguma – pirmadienį parlamento rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Minėtų politinių jėgų koalicija turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.
Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.