Apie planus kol kas nesijungti prie jokios frakcijos pranešė Utenos vienmandatėje apygardoje išrinktas Vitalijus Šeršniovas.
„Kol kas save matau Mišrioje grupėje, stebiu situaciją, kas dedasi aplinkui, niekur nesikišu, laukiu, kol nustos bangavimas ir kada racionaliai bus galima priiminėti kažkokius kitokius sprendimus, dar tikiuosi net galbūt atsiklausti visuomenės, kuri mane rinko, ir tokiu būdu žiūrėti, kur aš save atrasiu vėliau“, – žurnalistams sakė Vitalijus Šeršniovas.
Visgi jis tikina gavęs kvietimą jungtis jau iš visų valdančiąją koaliciją suformavusių partijų.
Sprendimą dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje ketvirtadienį Eltai patvirtino ir Vytautas Sinica.
Taip pat jau anksčiau apie ketinimus dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje pasisakė ir Naujininkų–Rasų vienmandatėje išrinktas Artūras Zuokas ir Kėdainių apygardoje išrinktas savarankiškai save išsikėlęs Viktoras Fiodorovas.
„Savo pirmąjį posėdį pradėsiu būdamas Mišrioje grupėje. Tokį sprendimą priėmiau, kad darbą naujoje kadencijoje pradėsiu būtent šioje grupėje“, – Eltai šią savaitę patvirtino V. Fiodorovas.
ELTA primena, kad ketvirtadienį į pirmąjį posėdį renkasi naujasis 2024–2028 m. kadencijos Seimas. Darbą parlamente pradėję politikai ketvirtadienio vakarą turėtų apsispręsti dėl naujojo Seimo pirmininko – į šį postą valdančioji koalicija teikia Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko Sauliaus Skvernelio kandidatūrą.
Naujajame Seime veiks trijų politinių jėgų valdančioji daugumą – pirmadienį parlamento rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Minėtų politinių jėgų koalicija turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.
Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.