„Vokiečiai puikiai supranta, kad Lietuva nėra Žemaitaitis. Lietuva yra tauta, kuri nori gyventi laisvėje ir nepriklausomybėje ir vertina Vokietijos saugumo garantijas. Lietuva nėra Žemaitaitis“, – trečiadienį žurnalistams Vilniuje teigė L. Kasčiūnas.
„Kad ir kaip jis mums gadina reikalus, tikrai vokiečiai atskiria, kur yra Žemaitaitis, kur yra Lietuva. Mes tikrai valstybiškai aiškinam, kad niekas neturi keistis, nes vis tiek tęstinumas liks. Tai mūsų visų saugumo interesas“, – pridūrė jis. Visgi, politikas mano, kad R. Žemaitaičio tezės ir jo buvimas valdančiojoje daugumoje kelia reputacinių problemų.
„Dėl vieno asmens (Gintauto Palucko – ELTA) politinio intereso tapti ministru pirmininku ir turėti garantuotus monolitinius 20 balsų, mes šiandien kaip valstybė turime reputacinių problemų. Tai faktas“, – svarstė L. Kasčiūnas.
„Vietoje to, kad dabar dirbtume su Trumpu, sėdėtume Vašingtone arba važiuotume ir vaikščiotume Bundestago koridoriais, mes turime įrodinėti, kad Vyriausybė nėra antisemitinė. Šis sprendimas yra šitų reputacinių problemų kaina. Tokia yra situacija“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Prezidentas Gitanas Nausėda tokį LSDP sprendimą pavadino klaida.
R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė ir tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Savo ruoštu naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento aktyvistai rengia protesto akciją „Dešimt tylos minučių“, kurios metu siekia išreikšti nepasitenkinimą dėl „Nemuno aušros“ dalyvavimo naujojoje koalicijoje.