Prieš dingimą Vilniaus psichologę lydėjo didžiulė įtampa: po grasinimų buvo priversta palikti Lietuvą Likimas iki šiol nežinomas

2024 m. lapkričio 12 d. 18:15
Paaiškėjus, kad dingusios 36 metų vilnietės psichologės-psichoterapeutės Linos Velykytės buvimas spalio pabaigoje buvo užfiksuotas užsienyje, klausimų artimiesiems nesumažėjo, o nerimo debesis nenuslūgo.
Daugiau nuotraukų (2)
L. Velykytės brolis, kaunietis Donatas Velykis antradienį pranešė portalui Lrytas, jog prieš gydytojos skrydį į vieną Europos Sąjungos šalį jai buvo grasinama.
Tai jis sužinojo iš pačios sesers, likus vos kelioms dienoms iki minėto išvykimo, apie kurį ji nepasakė net artimiausiems žmonėms.
Veikiausiai ji nusprendė išvykti iš Lietuvos, baimindamasi dėl savo saugumo.
Nors mūsų šalies teisėsauga antradienį paskelbė, jog spalio 29 dieną buvo fiksuoti duomenys apie L. Velykytės buvimą užsienio valstybėje, kur ji yra šiuo metu, ar jai nieko neatsitiko, nežinoma.
Apie grasinimus psichologė broliui pranešė spalio 21 dieną.
Nei šioje, nei kitose žinutėse ji nekonkretizavo, kas ir dėl kokių priežasčių jai grasina, kaip skambėjo bauginimai – moteris nenorėjo leistis į detales.
Gydytojos žodžiai broliui sukėlė nerimą. Iš vienos žinučių buvo galima aiškiai suprasti, kad ji gali tapti nusikaltimo auka: „Jeigu jau ką, tai ne jūs manęs ieškotumėte, o policija jūsų ieškotų, kad galėtų pranešti“.
Moters elgesys artimuosius nustebino jau šiek tiek anksčiau, kuomet ji neatvyko į suplanuotą šeimos susitikimą spalio 19–20 dienomis, neatsiliepinėjo į skambučius ir SMS žinutes. Spalio 21-ąją brolis, ėmęs teirautis sesers kas atsitiko, sužinojo iš jos apie grasinimus.
L. Velykytė visuomet pareiginga ir punktuali, neatvyko į spalio 28 ir 29 dienomis paskirtus susitikimus su pacientais.
Moteris jautė baimę?
Tačiau psichologė į policiją dėl grasinimų nesikreipė, nusprendusi išvykti iš Lietuvos.
Paskutinį kartą L. Velykytė bendravo su savo mama spalio 25-osios rytą, apie 10 valandą. Tą pačią dieną ji išskrido į ES šalį – greičiausiai iš Vilniaus oro uosto.
L. Velykytės artimieji su ja negali susisiekti nuo spalio 31 dienos.
Į policiją dėl paieškos jie kreipėsi lapkričio 1-ąją, tądien buvo paskelbta jos paieška.
Nuo lapkričio 1-osios jos telefonas yra išjungtas.
D. Velykiui lapkričio 1-ąją pranešus apie sesers dingimą policijai, tą patį vakarą policijos pareigūnai, pasitelkę ugniagesius, pateko į jos būstą sostinės Viršuliškių mikrorajone ir darbo kabinetą, esantį A. Goštauto gatvėje.
Apžiūrėjus šias patalpas, nieko įtartina nepastebėta – nei išsikraustymo požymių, nei smurto pėdsakų.
Neslėpė nusivylimo pareigūnų darbu
Pirmoji pareigūnų reakcija buvo operatyvi, tačiau vėlesnis jų darbas psichologės artimųjų rate paliko nusivylimo pėdsaką.
Dingusios psichologės brolis kritiškai atsiliepė apie policijos pareigūnų darbą: pasak jo, kuomet brangi kiekviena diena ir valanda, paieškos byla lėtai vaikščiojo nuo vienų pareigūnų pas kitus, o skubesni tyrimo veiksmai buvo atlikti tiktai tada, kai apie L. Velykytės dingimą paskelbė žiniasklaida.
Pavyzdžiui, pareigūnai neskubėjo operatyviai gilintis į vilnietės banko operacijų išklotines, nors ši informacija galėtų atskleisti jos buvimo vietą ir kitas svarbias aplinkybes. Buvo motyvuojama asmens duomenų apsauga, tačiau tam pačiam asmeniui jau tada galėjo reikėti skubios pagalbos.
„Jau lapkričio 1 dieną informavau policiją apie grasinimus seseriai, perdaviau mudviejų su seserimi susirašinėjimus. Tačiau iki šiol nei aš, nei kiti artimieji iš pareigūnų nesulaukiame jokių žinių, ar tiriama grasinimų versija, ar paaiškėjo, kas jai grasino, dėl kokių priežasčių, ar tie bauginimai buvo realūs.
Galbūt Linai iki šiol gresia didelis pavojus, bet nežinia, ar iš viso kas nors daroma, kad jam būtų užkirstas kelias.
Policija ir prokuratūra pranešė, kad sesuo spalio pabaigoje buvo užsienyje, tačiau nieko neinformuoja, kur ji dabar, ar su ja susisiekta, ar jai viskas gerai. Savo viešame pranešime teisėsauga apie grasinimus net neužsiminė – jis nuskambėjo taip, tarsi Lina savo noru, neverčiama rimtų priežasčių būtų nusprendusi žaisti slėpynių“, – stebėjosi D. Velykis.
L. Velykytės paieška iki šiol tebėra vykdoma.
Lietuvoje ar užsienyje esančių žmonių, kurie galėtų suteikti informacijos apie psichologės buvimo vietą ir kitas aplinkybes, prašoma nedelsiant susisiekti su Lietuvos policija.
Pateikė aptakų atsakymą
Portalas Lrytas informavo teisėsaugą apie dingusiosios artimųjų konkrečias kritines pastabas dėl pareigūnų darbo, vykdant jos paieškas.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas pateikė tokio turinio atsakymą:
„Vilniaus m. 5-ajame PK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dingusio asmens. Pareigūnai vykdo procesinius veiksmus. Visa jus dominanti informacija ir tyrimo aplinkybės yra ikiteisminio tyrimo medžiaga.
Pareigūnai nuolatos kontaktuoja su artimaisiais ir nagrinėja įvairias versijas bei su tuo susijusią informaciją.
Jei artimiesiems atrodo, kad pareigūnai netinkamai vykdo jiems pavestas funkcijas, jie gali įstatymo numatyta tvarka kreiptis į vadovybę dėl tyrimo eigos ir pareigūnų veiksmų. Priminsiu, kad ikiteisminį tyrimą kontroliuoja prokuroras, kuris vienintelis gali komentuoti ikiteisminio tyrimo detales“.
Lrytas kreipėsi ir į prokuratūrą, tačiau atsakymo dar nesulaukė. Kai jis bus gautas, bus pridėtas prie straipsnio.
dingo moterisVilniuspsichologė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.