Į politiką pasukusio teisininko manymu, suformuota frakcija turėtų veikti Seimo mažumoje, o jos seniūnas, skirtingai nei „valstiečiai“ darė iki šiol, turėtų būti rotuojamas.
Tačiau tokius pasvarstymus LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis vertina itin kritiškai. Pasak jo, apie jungtinės frakcijos sudarymą kalbos būti negali, o jo bendražygiui kol kas sunkiai sekasi suprasti politinę sistemą.
„Manytina, kad frakcijos bus pradėtos kurti ateinantį antradienį. Tuomet sėsime visi sąrašo žmonės kartu ir tarsimės, dėliosimės naujos frakcijos kūrimo sąlygas. Mano komandos sąrašas ir LVŽS sąrašas“, – Eltai antradienį sakė I. Vėgėlė.
„Manau, kad viską dėl jungtinės frakcijos sudarymo sutarsime. Logika yra labai paprasta. Reikia kalbėti apie tam tikrus poreikius, pavyzdžiui, rotaciją daryti dėl pirmininkų, kas, mano supratimu, galėtų būti labai sveika tokiai frakcijai. Būtų gražu, jei pavadinime būtų kažkoks jungtinis elementas.
Aišku, jame turi atsispindėti valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Tačiau reikia sėsti ir kalbėti. Dėsime visas pastangas“, – teigė jis, aiškindamas, kad savęs į frakcijos seniūno postą neprojektuoja.
Taip pat, pasak būsimo parlamentaro, geriausias variantas tokiai jungtinei frakcijai būtų dirbti ne opozicijoje, o Seimo mažumoje.
„Kol kas sunkiai matau argumentus, kodėl turėtume būti opozicijoje kartu su konservatoriais ir liberalais. Turint ypatingai mažą svorį, jie išsirinktų opozicijos lyderį. Stipriai abejočiau, ar pageidaučiau dirbti tokioje opozicijoje, kurios lyderis yra aiškus buvusios valdančiosios daugumos lyderis“, – sakė I. Vėgėlė.
„Reikia nuspręsti, ar frakcija bus opozicinė, ar bus mažumoje. Nuo to priklauso mano sprendimas, ar aš su savo komanda turėčiau jungtis prie konservatorių, liberalų, ar turėtume išlikti mažumoje ir būti aktyvi mažuma, kuri palaiko koaliciją tik tais klausimais, kurie priimtini“, – svarstė jis.
Visgi, paklaustas, ar planuoja palikti „valstiečių“ frakciją, į Seimą išrinktas advokatas tvirtino kol kas apie tai nediskutavęs su jokiomis kitomis partijomis.
„Nesu bendravęs nė su viena būsima frakcija ar jos vadovybe, kitų partijų pirmininkais apie kažkokius manęs laukimus ar nelaukimus. Nesu bendravęs, nesu diskutavęs apie galimybes pereiti kitur ar kurti kažkokią kitą frakciją“, – tikino I. Vėgėlė.
R. Karbauskis: žmogus nelabai supranta politinę sistemą
Savo ruožtu „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis, paklaustas apie jungtinės frakcijos kūrimą, sako, kad tokių I. Vėgėlės svarstymų iki šiol nebuvo girdėjęs.
„Su kokia jo komanda? Kokia jungtinė frakcija? Nežinau, apie ką jis (I. Vėgėlė – ELTA) šneka. Jokia jungtinė frakcija negali būti. Yra LVŽS frakcija. Jeigu jis joje nenori būti, tai ir nebus. Apie jokias jungtines frakcijas niekas nešnekėjo ir niekada apie tai nebus šnekama“, – pabrėžė R. Karbauskis.
„Jeigu yra noras išeiti iš frakcijos, tai tokiu atveju jis išeis. Šioje situacijoje vien šnekėjimas apie kažkokį kitą pavadinimą, kad yra kažkokia tai komanda... Pasibaigė rinkimai, prasideda kitas etapas. Kalbame, kad LVŽS veiks, stiprės, ir tie žmonės, kurie I. Vėgėlei padėjo rinkimų metu, kuriuos jis vadina savo komanda, jie dabar integruojasi į LVŽS veiklą, bendradarbiavimą. Apie tai reikėtų šnekėti“, – aiškino jis.
Be to, pasak R. Karbauskio, nėra ir klausimų dėl frakcijos darbo – ji liks opozicijoje.
„Žmogus atrodo nelabai supranta politinę sistemą. (...) Bet kuris žmogus, kuris nors truputį supranta, kaip veikia politinė sistema, supranta, kad partijai, kuri nėra koalicijoje, likti mažumoje yra lygu išnykimui. Mums idealiausias variantas yra dirbti opozicijoje, nes ši valdančioji dauguma, kuri dar net nedirba, patenka į skandalą po skandalo. Tai tiesiog milžiniška reputacinė žala“, – sakė LVŽS pirmininkas.
ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Iš pradžių socialdemokratų koalicinės derybos vyko su demokratais ir LVŽS, tačiau pastaroji politinė jėga kvietimo dirbti kartu iš LSDP negavo.
Spalį vykusiuose rinkimuose LVŽS iškovojo 8 mandatus Seime.