„Lietuvos politinė istorija turi visokių pavyzdžių. Partijos, kurios galbūt iš dabartinių ar net to laikmečio pozicijų buvo vertinamos anaiptol ne vienareikšmiškai, jos sugebėdavo pasiūlyti labai neblogus technokratus ministrus“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė F. Jansonas.
„Tas pats Saulius Skvernelis 2014 metais buvo paskirtas ministru iš pono Pakso partijos kvotos, Rokas Masiulis – energetikos ministru tais pačiais 2014-aisiais paskirtas iš Darbo partijos. Ar šiuos du ministrus būtų galima kažkaip tai sieti su partijomis, kurios juos delegavo? Ne. Ar jie padarė savo darbus? Ar, sakykime, tolesnė jų karjera kažkokių abejonių kėlė? Ne, nekėlė“, – priminė jis.
Pasak šalies vadovo vyriausiojo patarėjo, svarbiausia, kad paskirti ministrai dirbtų Lietuvai.
„Norėtume, kad tie ministrai, kurie bus paskirti, kokioje kvotoje jie bebūtų, pirmiausia jie būtų Lietuvos ministrai – dirbantys Lietuvai, o ne partijai. O antra, ministrai, kurie bent jau dirba Vyriausybei, o ne atskirai partijai“, – aiškino F. Jansonas.
„Prezidentas labai aiškiai suformulavo, kad partijos narių kandidatų („Nemuno aušra“ – ELTA) jam net nesiūlytų, nes tai bus priežastis jų nepatvirtinti. (...) Nepaskyrimas partinių ministrų į Vyriausybę yra tam tikras žalos valdymas. Žalos, kuri šiuo metu yra akivaizdžiai daroma Lietuvos įvaizdžiui“, – tikino F. Jansonas.
ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Visgi prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad jis netvirtins antisemitizmu kaltinamo Remigijaus Žemaitaičio vadovaujamos „Nemuno aušros“ partinių kandidatų į Vyriausybę. Savo ruožtu LSDP kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas tikino padėsiantis šiai politinei jėgai surasti tinkamus specialistus į Ministrų kabinetą.