„Jeigu aš turėčiau kokių nors technologinių gebėjimų ir tokią galią, aš uždėčiau filtrus, kad politikai be katinukų apskritai negalėtų nieko dėti, nes tai niekur neveda“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė F. Jansonas.
Pirmadienį prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, jog Remigijaus Žemaitaičio „Nemuno aušros“ įtraukimas į valdančiąją koaliciją buvo klaida, vėlų vakarą partijos Klaipėdos skyriaus „Facebook“ paskyroje buvo publikuotas įrašas, kuriame kritikuota tokia šalies vadovo pozicija.
„Kas būtų pagalvojęs, kad prezidentas, savo inauguracijos kalboje pabrėžęs poreikį vienyti tautą, taip įnirtingai sieks skaldyti“, – rašė partijos atstovai.
„Prezidento pareiškimai apie „Nemuno aušrą“ skamba kaip kaprizingo monarcho sprendimai“, – tvirtino jie, referuodami į G. Nausėdos poziciją, jog šis netvirtins ministrų, kurie priklausys šiai politinei jėgai.
„Kur paslėpta konstitucinė dvasia? Prezidento arogantiškas elgesys kelia klausimą: kodėl „Nemuno aušra“ tapo jo asmeniniu trigeriu? Gal todėl, kad ši partija drąsiai kelia klausimus apie politinį skaidrumą ir nevengia kritikuoti politinio elito „klubiškumo“. Ar Nausėda bijo, kad ši partija atvers duris į viešumą, kuri jam nepatogi? O gal problema yra jų „nepatogios“ idėjos, kurios nesiderina su patogiu „stabilumo“ fasadu?“, – kėlė klausimus „Nemuno aušros“ Klaipėdos skyrius.
Tiesa, netrukus šis įrašas iš „Facebook“ buvo ištrintas.
F. Jansonas apie galimas URM ir KAM ministrų kandidatūras: pavardžių esame aptarę ne vieną
Frederikas Jansonas teigia, kad Prezidentūra yra aptarusi jau ne vieną galimą kandidatą į užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrų postus. Anot jo, šias pareigas galėtų užimti tiek asmenys iš prezidento komandos, tiek ir iš diplomatinio korpuso.
„Tai gali būti žmonės iš diplomatinio korpuso, tai gali būti žmonės iš prezidento komandos. Be abejo, pirmiausia bus žiūrima į profesionalumą ir patirtį“, – „Žinių radijui“ teigė F. Jansonas.
„Pavardžių, be abejo, esame aptarę, ir ne vieną – pasirinkimo klausimas. Prezidentas atėjus laikui pasirinks ir praneš“, – akcentavo jis.
F. Jansonas tikina, kad prezidentas labai aktyviai dalyvaus skiriant Užsienio reikalų ministerijos (URM) ir Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovus. Pasak jo, tai yra labai svarbu ir norint užsienio partneriams pademonstruoti, kad nepaisant sprendimo „Nemuno aušrą“ priimti į valdančiąją koaliciją, Lietuva nekeičia savo krypties.
„Tai, kad prezidentas dalyvaus ir galbūt siūlys kandidatus į šias pozicijas – tai be abejo. Nes jo patikimumas ir požiūris į jį yra kitoks negu šiuo metu į koaliciją“, – pabrėžė šalies vadovo patarėjas.
„Nes nėra vien tik užsienio reikalų ministro, krašto apsaugos ministro darbas, (...) parodant, kad Lietuva nepakeitė savo kurso, ji yra demokratinė, teisinė valstybė su vakarietiškomis vertybėmis ir mes netampame Vengrija ar kažkuo“, – sakė jis.
Prezidentas Gitanas Nausėda yra teigęs, kad jo vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė būtų geriausia kandidatė į užsienio reikalų ministrus.
Visgi pati prezidento patarėja neatsako, ar matytų save šioje pozicijoje. A. Skaisgirytė akcentuoja, kad šalies vadovas, sprendžiant, ką skirti Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovu, palaikys tamprų ryšį su rinkimus laimėjusia Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Tarp galimų kandidatų į vadovauti URM viešoje erdvėje įvardinamas ir kadenciją baigiantis Lietuvos ambasadorius prie NATO, diplomatas Deividas Matulionis.
Tuo metu viešoje erdvėje kalbama, kad į KAM ministrus bus siūloma Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narė Dovilė Šakalienė.