„Liberalai ir, sakykim, konservatoriai, galbūt tarsis dėl bendro opozicijos lyderio – valstiečiai tame tikrai nedalyvaus“, – LRT laidoje kalbėjo R. Karbauskis.
„Mes darysim savo darbą, mes turėsim šešėlinę Vyriausybę, mes dirbsim taip, kaip dirbome praėjusius ketverius metus, o atitinkamai, kai praeis ketveri metai, žmonės įvertins, kas ką padarė“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad ateinančią savaitę kadenciją baigsiančiame Seime 2021-ųjų kovą buvo pasirašytas opozicinių frakcijų koalicijos susitarimas. Jį sudarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Darbo partijos frakcijos. Opozicijos lyderio pareigas pirmasis eiti pradėjo tuo metu valstiečių frakcijai priklausęs S. Skvernelis.
Visgi, ekspremjerui su dar devyniais parlamentarais pasitraukus iš „valstiečių“ frakcijos, Seimas liko be opozicijos lyderio.
Kaip numato Seimo statutas, jeigu opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip 1/2 Seimo mažumai priklausančių parlamentarų, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu.