Aiškėja ir kaip bus pasidalinta postais.
Lrytas šaltinių žiniomis, nors Seimo pirmininko postas pagal frakcijos dydį turėtų atitekti R.Žemaitaičio partijai, jis bus paliktas S.Skverneliui. Su tuo sutiko pati „Nemuno aušra“.
Nors dar ketvirtadienį R.Žemaitaitis buvo užsiminęs, kad jų kandidate į Seimo pirmininkes galėtų tapti Agnė Širinskienė, pačiai politikei tai buvo staigmena.
Šaltinių žiniomis, A.Širinskienė tapti Seimo pirmininke didelio noro nerodo, kitaip, nei S.Skvernelis.
O socialdemokratai, užsimindami apie Seimo pirmininko posto perleidimą „Nemuno aušrai“, esą norėjo apkarpyti vis platėjančius S.Skvernelio sparnus.
Lrytas šaltiniai teigia, kad G.Paluckui nepatinka didėjantis S.Skvernelio apetitas ir noras užgožti būsimąjį premjerą.
Pasidalinti ir Vyriausybės portfeliai.
Lrytas šaltinių žiniomis, trys ministerijos – Aplinkos apsaugos, Žemės ūkio ir Teisingumo – atiteks „Nemuno aušrai“, dvi – Ekonomikos ir inovacijų bei Energetikos – Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“.
Kaip remdamasis savo šaltiniais jau yra rašęs Lrytas, demokratai į ekonomikos ir inovacijų ministrus siūlys Luko Savicko, į energetikos – Žygimanto Vaičiūno kandidatūras.
„Nemuno aušros“ kandidate į teisingumo ministres projektuojama A.Širinskienė, nors ir šias pareigas eiti entuziazmo politikė rodo mažai.
Likusios devynios ministerijos atiteks socialdemokratams.
Kaip jau anksčiau skelbė Lrytas, krašto apsaugos ministre svarstoma skirti Dovilę Šakalienę, susisiekimo ministru – Eugenijų Sabutį, socialinės apsaugos ir darbo ministre – Ingą Ruginienę, finansų ministru – Rimantą Šadžių arba Rasą Budbergytę. Pastaroji ministre dirbti nenori.
Užsienio reikalų ministre prezidentas Gitanas Nausėda norėtų matyti savo patarėją Astą Skaisgirytę.
Dokumentas, kuriame numatytas toks kvotų pasiskirtymas tarp būsimųjų koalicijos partnerių, dar nėra galutinis.
Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turėtų užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.