Raudondvario dvarui – europinis apdovanojimas už inovacijas

2024 m. lapkričio 7 d. 19:11
Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė Kauno rajono savivaldybei parvežė dar vieną tarptautinį įvertinimą – ECTN (Europos kultūrinio turizmo tinklo) apdovanojimą, skirtą Raudondvario dvarui už projektą „Inovatyvusis Raudondvaris: skaitmeninių patirčių ir kultūros paveldo harmonija“.
Daugiau nuotraukų (5)
Pretendavo 49 projektai
Prieš šešerius metus Raudondvario dvaras pelnė ECTN vertinimo komisijos specialųjį prizą už Raudondvario dvaro žirgyno pritaikymą menų inkubatoriaus veiklai. Šiemetis Europos kultūrinio turizmo tinklo apdovanojimas skirtas už Raudondvario dvaro inovacijas ir skaitmeninius sprendimus, supažindinant lankytojus su istoriniu paveldu.
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas džiaugėsi, kad savivaldybės pastangomis atgaivintam Raudondvario dvarui dar labiau atsiskleisti padeda šiuolaikinės technologijos. Kaip tik ši kryptis ir vyravo šių metų ECTN apdovanojimuose. Pažangios 2024-ųjų Europos šalių iniciatyvos buvo įvertintos už skaitmenizavimo ir tvarumo skatinimą, organizuojant kultūrinį turizmą.
ECTN apdovanojimų ceremonija vyko Dublino, 2024-ųjų Europos išmaniojo turizmo sostinės, pilies Portretų galerijoje. Nugalėtojai buvo atrinkti iš 49 projektų, kuriuos pateikė 21 valstybė.
Galimybė dalytis patirtimi
Kultūrinio turizmo projektai konkuravo penkiose kategorijose. Tai – paveldo prieinamumas, tvarų kultūrinį turizmą skatinantis nematerialusis paveldas (įskaitant festivalius), skaitmenizavimo pažanga ir skaitmeninė transformacija, tarpvalstybiniai teminiai kultūros ir paveldo turizmo produktai, pakrančių ir jūrų paveldo pritaikymas tvariam kultūriniam turizmui.
Projektas „Inovatyvusis Raudondvaris: skaitmeninių patirčių ir kultūros paveldo harmonija“ apdovanojimą Raudondvario dvarui pelnė kategorijoje „Skaitmenizavimo pažanga ir skaitmeninė transformacija išmaniajame ir tvariame kultūriniame turizme“.
Be Lietuvos, savose kategorijose buvo įvertintos Italija, Belgija, Airija, Vengrija, Bosnija ir Hercegovina, Moldova, Rumunija, Slovėnija, Ispanija, Lenkija, Kroatija, Graikija.
ECTN apdovanojimai vyko per iškilmingą vakarienę, surengtą užbaigti tarptautinei konferencijai „Europos bendradarbiavimas dėl išmaniųjų ir tvarių kultūrinio turizmo krypčių“. Tai buvo puiki galimybė šalių atstovams dalytis patirtimi ir gerosiomis praktikomis.
Istorijai – išmaniosios technologijos
ECTN įvertintas projektas „Inovatyvusis Raudondvaris: skaitmeninių patirčių ir kultūros paveldo harmonija“ žymi šiandieninį Raudondvario dvaro etapą, kai supažindinant lankytojus su istorija išradingai pasitelkiamos naujosios technologijos, inovatyvūs sprendimai.
Dvare įdiegtos interaktyvios ekspozicijos ir virtualios realybės turai suteikia galimybę ne tik
sužinoti dvaro istoriją, bet ir, technologijų pagalba, pajusti autentišką to laikmečio atmosferą.
Didelio populiarumo sulaukęs „Dramaturas“ – dirbtinio intelekto sukurta garso kelionė per Raudondvario dvaro bei Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją. Šios interaktyvios naujovės autoriai – du jauni startuolio WISIT įkūrėjai – siūlo užsidėti ausines ir einant nuo objekto prie objekto klausytis jaudinančio audiospektaklio, leidžiančio tarsi iš arti stebėti šimtmečių senumo įvykius, klausytis jų dalyvių pokalbių.
Žingsniai ateities kryptimi
Raudondvario dvaro lankytojai jau kviečiami į antrą „Dramaturą“, kuriame grafas Benediktas Jonas Tiškevičius atverčia mažiau žinomus, pilnus intriguojamų paslapčių dvaro praeities puslapius.
Dar viena inovacija – tai Raudondvario dvare vykstančių renginių metu dirbtinio intelekto
pagalba kuriami unikalūs vaizdo sveikinimai. Juose jau atgijo ne viena istorinė asmenybė, prakalbusi DI sugeneruotu balsu. Startas buvo Kauno rajono kultūros darbuotojų apdovanojimai, į kurių dalyvius iš ekrano kreipėsi garsusis Raudondvaryje gimęs kompozitorius Juozas Naujalis. Jo balsą, pasitelkus DI, atkūrė taip pat WISIT komanda.
Raudondvario dvaro direktorė S. Navickienė neabejoja, kad inovatyvios technologijos padeda ne tik išsaugoti istorinį paveldą, bet ir padaryti jį patrauklesnį visuomenei, tai – istorinių kultūros ir turizmo objektų ateities kryptis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.