Šią žinią „laisviečių“ lyderė pranešė feisbuke.
Šią savaitę galutinai paaiškėjo, kad nė vieno šios partijos atstovo naujajame Seime nebus, pati A.Armonaitė, gavus užsienyje balsavusių lietuvių balsus, savo vienmandatėje apygardoje pralaimėjo konservatorei Daliai Asanavičiūtei.
„Ačiū, kad nuo pat partijos steigimo buvote kartu, įkvėpėte ir palaikėte. Kai nutarėme kurti Laisvės partiją, mes buvome tikri, kad Lietuvai reikalinga drąsi, progresyvi, atviros Lietuvos viziją atstovaujanti politinė organizacija. Ir tas etapas mums pavyko.
Tačiau vėliau pavyko ne viskas. Ir rinkėjai išsiuntė aiškią žinutę. Tai signalas ir partijai, ir man. Ir aš prisiimu atsakomybę – traukiuosi iš partijos pirmininkės pareigų.
Per šiuos metus, kai vadovavau partijai, savęs netaupiau. Ramia sąžine galiu pasakyti, kad daugiau įdėti darbo, nei įdėjau – negalėjau. Bet to nepakako – rinkimų rezultatai yra prasti. Dėkoju tiems, kurie manimi tikėjo, ir atsiprašau tų, kuriuos mano sprendimai nuvylė“, – rašė A.Armonaitė.
A.Armonaitė pabrėžė, kad liks partijos nare ir toliau bendradarbiaus su savo bendražygiais, o kitą savaitę vyksiančioje partijos valdyboje siūlys gruodį rengti partijos suvažiavimą – ten bus kviečiama rinkti naują Laisvės partijos pirmininką arba pirmininkę.
Nueinanti „laisviečių“ vedlė taip pat išdėstė ir kitas priežastis, kodėl galiausiai nusprendė pasitraukti.
„Negaliu palikti Jūsų be paaiškinimo, kaip matau, kas įvyko, ir ką galbūt reikėtų daryti toliau. Kaip buvo? Šviežumas, pozityvumas, atvirumas buvo principai, dėl kurių dažnas atkreipė dėmesį į Laisvės partiją. Laisvės partija savo rinkėjų tarpe sutelkė stiprią grupę žmonių, kurių anksčiau niekas neatstovavo.
Tai smurto, moterų, LGBT, neįgaliųjų, klimato, gyvūnų, „žolės“ dekriminalizavimo (ar legalizavimo), tautinių mažumų ir panašios temos. Dalis šių klausimų politikos moksluose vadinama ‘identity politics’. Kai atstovaujama tam tikriems identitetams.
Šviežumas, pozityvumas ir šios identiteto temos buvo mūsų varomoji jėga. Tačiau man, kaip partijos vadovei, buvo iškart aišku, kad mes turime ieškoti daugiau bendrų vardiklių su platesnėmis visuomenės grupėmis, jeigu norime būti stipresne politine jėga.
Dėl to daug dėmesio pirmoje partijos programoje skyrėme švietimui, dėl to suformavus Vyriausybę pati ėmiausi atsakomybės ekonomikos srityje, dėl to ilgose valandų valandas trunkančiose transliacijose išsamiai pristatinėjome partijos programą kitomis temomis.
Man asmeniškai ilgai „po oda“ lindo „dviejų klausimų“ partijos etiketė. Nes atrodo, kad asmeniškai darau viską, kad būtų kitaip. Netaupiau jėgų ekonomikos ir inovacijų srityje, įgyvendinome reformas, valdėme krizes, aiškiai pozicionavome partiją kitomis ekonominėmis temomis. Laisvės partija ilgą laiką buvo daugiausiai apie mokesčius kalbanti partija Lietuvoje (žiniasklaidos monitoringo duomenimis).
Per visas krizes aš ir komanda ieškojome sprendimų, o ne nuo jų bėgome. Pandemijos metu galimybių pasas leido skatinti skiepijimą, neuždaryti ekonomikos ir gelbėti gyvybes. Apskritai nesigailiu nei vieno sprendimo, kurį padariau ministerijoje. Galbūt padaryta klaidų komunikacijoje, tačiau, jeigu atsukčiau laiką atgal, sprendimų nekeisčiau“, – dėstė A.Armonaitė.