„Per visus debatus ponia Vilija kaip Vasilisa Gražioji iš rankovės mėtė vieną už kitą dosnesius pažadus, o paprašyta pakomentuot įgyvendinimo detales, apsimesdavo, kad skaičių nepažįsta. (...) Bet skaičius ponia Vilija pažįsta daugiau nei gerai. Todėl visiškai pragmatiškai pasirinks patogaus ligšiolinio buvimo EP režimą, o ne nuolatinę įtampą ir darbą Lietuvos žmonėms įgyvendinant jos pačios žarstytus pažadus“, – feisbuke rašė I. Šimonytė.
„Kaip sakė aTa Gediminas Kirkilas, visada, daug paprasčiau iš Briuselio papostringaut, kad pensijos ar algos mažos. (...) Pragmatiška. Ne pirmą kartą. Juk ir socialdemokrate ponia Vilija tapo gan dramatiškomis aplinkybėmis, nutarusi neatsisakyti posto su tuometine koaliciją palikusia partija“, – pridūrė ji.
Visgi, premjerė akcentavo, jog visą rinkiminę kampaniją netikėjo tokiais V. Blinkevičiūtės pažadais. Anot jos, tokiu būdu politikė apgavo savo rinkėjus.
„Manęs p. Vilija neapgavo, nes ir apgauti negalėjo. Visų pirma, todėl, kad niekada neabejojau, jog ponios Vilijos murkimas apie vadovavimą Vyriausybei yra tik vaidyba. Net tada, kai gana tiesiai įsipareigojo vadovaut, nepatikėjau. Iš politiko veiksmų matai, ar jis planuoja, ar tiesiog vykdo polittechnologinę užduotį. Užduotis įvykdyta.
Jeigu ponia Vilija ką ir apgavo, tai ja patikėjusius rinkėjus. Aš, dėl savaime suprantamų priežasčių, niekada ponios Vilijos rinkėja nebuvau
Bet aš džiaugiuosi, kad ponia Vilija nebus premjere. Nes juk koks paskutinis darbas, kurį p. Vilija yra padariusi Lietuvoje be savo kūno nuomos rinkiminei kampanijai? Teisingai, sodros rezervo ištratinimas trypiant kojele prieš žmogų, kuris galimai ir vėl bus finansų ministras.
Bijočiau, kad ir vėl negalėtų pasakyti „ne“. Tad dabar man ramiau, kad visi pažadai apie butus nemokamai ir pažabotas kainas eis maždaug ten, kur buvo nurodęs dar Algirdas Mykolas Brazauskas.
Ir visgi. Bandau įsivaizduoti, kas būtų nutikę, jeigu panašų planą prieš ketverius metus būčiau bandžiusi „prasukti“ pati. Laimiu rinkimus žadėdama sėkmės atveju būti premjere, o tada, po pusės savaitės dramatiškos pauzės, sakau „Mieli Lietuvos žmonės, premjeru bus Laaaaandsbergis“.
Arba kas nors iš sąrašo, kas net vienmandatėj į antrą turą nesugebėjo prasibraut. Ar kas nors teistas. Bandau ir visos fantazijos man nepakanka
Tuo ir skiriasi rinkėjai, kurie renkasi UŽ. Todėl yra reiklūs, sunkiai atleidžia klaidas ir net pakalbėjimus, kuriuos (adresuotus konkretiems Šeimų maršo žygeiviams) dėl klikbaitinių antraščių prisiskiria, kaip sau ar plačiajai visuomenei adresuotus, nors to net nebuvo, ar emocinę reakciją. Rinkėjams, kurie renkasi PRIEŠ tai, deja, nesvarbu, nes jie jokių reikalavimų savo renkamiesiems neturi – nei moralės, nei darbų, nei įsitikinimų, nei reputacijos.
Ir todėl tai gali vykti. Ir nieko neturėtų stebinti. O p. Vilija toliau Briuselyje kaups jėgas – juk ir 2028 kas nors turės Lietuvą nuo konservatorių „gelbėt“, – pabrėžė I. Šimonytė.
Savo ruožtu dabartinė Ministrų kabineto vadovė linkėjo sėkmės būsimai Vyriausybei.
„Dabar belieka palinkėti naujai Vyriausybei sklandžios darbų tąsos. Visos kalbos apie tai, kaip viskas bus sustabdyta ir atšaukta prognozuojamai keliauja ten, kur ir p.Vilijos pažadai vadovauti Vyriausybei“, – dėstė ji.
Netilus spėlionėms dėl to, ar rinkimus laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė ryšis vadovauti būsimai Vyriausybei, trečiadienio vakarą politikė pranešė neketinanti eiti ministrės pirmininkės pareigų. Socialdemokratė neketina dirbti ir Seime – V. Blinkevičiūtė planuoja tęsti ketvirtąją kadenciją Europos Parlamente (EP).
„Esu įsitikinusi, kad beveik 65 metų ministrei pirmininkei būtų sudėtinga dirbti, nes esu pensininkė ir įvertinau per visą rinkiminį laikotarpį, koks tai būtų atsakingas darbas, kiek tai reikalauja sveikatos ir jėgų. Turiu priimti tokius sprendimus, kad Vyriausybė būtų darbinga, o užimti postą tam, kad užimti postą, niekada neturėjau noro. (...) Pirmiausia įvertinau savo amžių ir sveikatą“, – akcentavo ji, pridurdama, kad į premjero pareigas siūlomas V. Blinkevičiūtės pavaduotojas G. Paluckas.