I. Vėgėlė sulaukė provokuojančio klausimo dėl R. Karbauskio ateities

2024 m. spalio 28 d. 09:03
„Lietuva šiandien atsibudo kitokia. O kitokia tuo, kad rinkėjai aiškiai ir nedviprasmiškai nubaudė buvusią valdančiąją koaliciją“, – pirmadienio rytą kalbėjo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu į Seimą patekęs Ignas Vėgėlė.
Daugiau nuotraukų (15)
Per plauką į Seimą patekę valstiečiai po antrojo Seimo rinkimų turo gavo 8 mandatus. Pirmadienį surengtoje naujienų agentūros ELTA spaudos konferencijoje sąrašo vedlys Aurelijus Veryga ir I.Vėgėlė atskleidė savo viziją dėl būsimo darbo, atsakė dėl Ramūno Karbauskio galimybių vadovauti partijai.
Sulaukė klausimo dėl R.Karbauskio pasitraukimo
Pirmadienio rytą pasirodė žinia, kad konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis po partijai nesėkmingų rinkimų traukiasi iš partijos pirmininko pareigų.
Pirmadienį A.Veryga ir I.Vėgėlė sulaukė žurnalistų klausimo, ar šie nemano, kad G.Landsbergio pavyzdžiu turėtų pasekti ir valstiečių pirmininkas R.Karbauskis, kurio vedama partija pati vos prasprūdo į Seimą.
„Ko gero, mūsų situacijos yra šiek tiek skirtingos, jeigu lygintume su ponu G.Landsbergiu. Jie iš valdančiųjų tapo opozicija, mes iš opozicijos turime šansų tapti valdančiųjų dalimi.
Tegul tas rezultatas nėra toks, kokio tikėjomės, jis pasikoregavo, nes atsirado naujų politinių judėjimų – mūsų partijos pirmininkas nesišalina atsakomybės, mes rimtai aptarsime rezultatus“, – kalbėjo A.Veryga.
Tuo metu I.Vėgėlė į šį klausimą neatsakė.
„Kadangi nesu LVŽS partijos narys, tai turbūt paliksiu komentarą – yra partijos nariai, kurie sprendžia, R.Karbauskis, kuris sprendžia. Tai labai išsprendžiamas klausimas, kuris susidėlios taip, kaip geriausia“, – kalbėjo I.Vėgėlė.
Pastebėjus, kad socialdemokratai dar galėtų koalicijos partneriais pasirinkti Liberalų sąjūdį, o ne valstiečius, kurie galėtų likti už borto, A.Veryga juokavo, kad tada reikėtų kaltinti ne jų, o kitos partijos pirmininką.
„Kol nesibaigė valdančiosios dėlionės tai visaip galime galvoti. Bet norėčiau tikėti, kad socialdemokratai yra rimta, solidi politinė partija, ne kažkokie politikos naujokai. Man atrodo, kad solidūs žmonės solidžiai ir elgiasi.
Nes, prisiminkime, kad po pirmojo rinkimų turo toks kvietimas buvo išsakytas“, – teigė A.Veryga.
Pastebėjus, kad aiškus socialdemokratų kvietimas jungtis prie valdančiosios daugumos buvo išsakytas tik Sauliaus Skvernelio demokratams, A.Veryga teigė, kad tai – tik „keistos interpretacijos“.
„Pirmininkai kalbėjosi, aiškiai matėte ir palaikymus antruose turuose“, – argumentavo jis.
„Tai nesidaro šiaip sau, žinant, kad gali atsidurti konkuruojančioje pozicijoje“, – pridūrė jis.
Atsakė dėl Europos Parlamento mandato
A.Veryga taip pat nurodė, kad, nors ir pateko į Seimą, neatsisakys turimo europarlamentaro mandato.
„Yra politinė jėga, kuri aiškiai laimėjo rinkimus, kuri neabejotinai turi lyderystę, tai aš šitoje situacijoje visgi liksiu ten, kur dabar esu“, – nurodė A.Veryga.
„Labai aiškiai per rinkimus pasakėme, kad vienu atveju grįžčiau į Lietuvą – jeigu mes turėtume galimybę patys formuoti Vyriausybę ir turėtume premjero poziciją. Taip neatsitiko“, – pridūrė jis, įvardijęs, kad vietą sąraše į Seimą užleis kitam LVŽS kandidatui Rimui Jankūnui.
Kaip atrodo rezultatai?
Vyriausios rinkimų komisijos duomenimis, pergalę rinkimuose pasiekė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), kuri kitos kadencijos Seime turės 52 mandatus. Šiuo metu kadenciją baigiančiame Seime socialdemokratai turi 14 mandatų.
Dabartinė valdančioji partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) iškovojo 28 mandatus. Praeitų rinkimų metu partija iškovojo 50 vietų Seime.
Remigijaus Žemaitaičio partija „Nemuno aušra“ gavo 20 vietų parlamente. Ketvirtą vietą, pagal gautų mandatų kiekį, užėmė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 14. Šiuo metu Seime frakcija turi 16 vietų.
Valdančiajai koalicijai priklausantis Liberalų Sąjūdis kitame Seime, pirminiais duomenimis, turės 12 mandatų. Tiek pat mandatų liberalai turi ir šiame Seime.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) gavo 8 mandatus. Praeitų rinkimų metu ji iškovojo 32 vietą, bet nuo partijos atsiskyrė Sauliaus Skvernelio vadovaujama Demokratų sąjunga.
Lietuvos lenkų rinkimų akcija krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) naujos kadencijos Seime turės 3 mandatus. Tiek pat mandatų partija gavo ir 2020 metų rinkimuose. Dvi vietas iškovojo save išsikėlę kandidatai – Utenos apygardoje pergalę pasiekęs Vitalijus Šeršniovas ir Kedainiuose dar pirmame ture mandatą iškovojęs Viktoras Fiodorovas.
O partija „Laisvė ir Teisingumas“ iškovojo vieną mandatą, nes Naujininkų-Rasų vienmandatėje apygardoje išrinktas jos lyderis Artūras Zuokas. Vieną mandatą iškovojo ir Nacionalinio susivienijimo lyderis Vytautas Sinica.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.