Ši jau viešai suspėjo pasveikinti veikiausiai būsimą parlamento naujoką.
Kaip Eltai teigė V. Sinica, jis patekęs į Seimą veikiausiai liks parlamento mažumoje. Vargu, svarsto politikas, ar pavyktų jo atstovaujamo Nacionalinio susivienijimo programines nuostatas suderinti su socialdemokratais.
„Niekas dar niekur nekvietė. Tačiau su vienu mandatu išsiderėti svarbių esminių programinių punktų mums nerealu. Tad greičiausiai, kad tektų dirbti opozicijoje“, – Eltai sakė V. Sinica.
„Mums svarbu, kaip yra atsižvelgiama į mūsų programinius punktus. Pirmiausiai kalbant apie valstybingumą, sienų apsaugą, migracijos klausimus. Kai žiūriu į socialdemokratų programą ir ideologiją, aš labai sunkiai įsivaizduoju, kad dėl vieno balso jie mums nusileistų“, – pridūrė jis.
Bet kuriuo atveju, džiaugėsi V. Sinica, jo pergalė vienmandatėje bus nebloga paspirtis Nacionaliniam susivienijimui.
„Bus kitas matomumas. Tai bus didelis žingsnis ir visos partijos darbų įprasminimas“, – sakė sostinės savivaldybės V. Sinica.
R. Morkūnaitė– Mikulėnienė pasveikino V. Sinica: mano, kad jo rinkimų strategija yra negarbinga
V. Sinicai pralaimėjusi R. Morkūnaitė-Mikulėnienė tikino, kad jau pasveikino oponentą su iškovotu Seimo mandatu. Tačiau, paklausta, kodėl pralaimėjo, ji teigė, kad V. Sinica rinkimų strategijoje panaudojo negarbingą taktiką – kalbėjo apie tai, kad politikė jau turinti mandatą Seime.
„Mano žiniomis Vytautas laimi ir aš jį viešoje erdvėje pasveikinau. Tai rinkėjai tarė savo žodį, esu dėkinga tiems, kurie balsavo už mane ir matyt bus naujas kolega Seime“, – sekmadienį žurnalistams teigė R. Morkūnaitė– Mikulėnienė.
„V. Sinica pasirinko kalbėti apie tai, kad esu į Seimą išrinkta pagal daugiamandatį sąrašą. Nemanau, kad tai yra garbinga. Žmogus turintis politologinį išsilavinimą turėtų suprasti, kaip veikia rinkimų sistema“, – tvirtino ji.
Visgi ji teigė, kad nesistebi šiuo rezultatu, nes nemaža dalis rinkėjų galėjo pasirinkti balsuoti prieš konservatorius, o ne už V. Sinicą.
„Aš nebūčiau nustebusi ir nesu nustebusi šiuo konkrečiu rezultatu. Nes buvo klausimas, kiek ateis balsuoti konkrečiai už V. Sinicą, kuris surinko tam tikrą kiekį balsų ir kiek ateis tų, kuriems gal nepakeliui su juo, bet kurie nenori, jog konservatorių atstovas būtų Seime“, – vertino konservatorė.