Ministrė pirmininkė primena, kad A. Guterresas nesurado laiko dalyvauti Šveicarijoje vykusioje Ukrainos taikos konferencijoje. Todėl toks mėginimų kalbėtis su agresoriumi, politikės vertinimu, yra nesuprantamas.
„Apgailėtina, nes yra tokių žmonių tarptautinėse organizacijose – ir ne tik politinėse organizacijose, ir politinių lyderių tokių yra – kurie mano, kad jie gali kažkaip kalbėtis su visais ir šen, ir ten. Nebūtų labai nuostabu, jeigu ponas Guterresas naudotų šitą argumentaciją – ir man atrodo, jis ją ir naudoja. Bet prisimenant, kad jis nerado laiko nuvykti į Ukrainos inicijuotą aukšto lygio susitikimą dėl taikos Šveicarijoje, tai tos pastangos vaidinti kažkokius pokalbius su viena puse, mano supratimu, atrodo nei šiaip, nei taip“, – penktadienį žurnalistams Telšių rajone sakė I. Šimonytė.
„Jungtinės Tautos, vis dėlto, yra visų pasaulio šalių organizacija. Jungtinės Tautos Generalinėje Asamblėjoje yra priėmusios ne vieną rezoliuciją, smerkiančią Rusijos invaziją į Ukrainą. Ir toks elgesys yra mažų mažiausiai nesuprantamas ir apgailėtinas“, – pridūrė ji.
ELTA primena, kad trečiadienį A. Guterresas atvyko į Rusijos Kazanės miestą dalyvauti BRICS viršūnių susitikime. Čia, po daugiau nei dviejų metų pertraukos, JT Generalinis Sekretorius susitiko su V. Putinu. Pastarąjį kartą jiedu susitiko 2022 m. balandį, praėjus kelioms savaitėms po to, kai Rusija užpuolė Ukrainą.
A. Guterreso vizitas į Kazanę, susitikimai su V. Putinu ir Aliaksandru Lukašenka sulaukė kritikos tarptautinėje erdvėje. A. Guterreso vizitas nesuprastas ir dėl to, jog Paryžiuje vykstančioje Libano konferencijoje jis dalyvavo tik vaizdo ryšiu, jo nebuvo ir birželį Šveicarijoje surengtoje Ukrainos taikos konferencijoje.
JT Generalinio Sekretoriaus biuras atmetė priekaištus, pareikšdamas, kad JT vadovas ir praeityje dalyvavo BRICS susitikimuose. Ši organizacija esą tarptautiniu mastu yra tokia reikšminga, kad negalima jos ignoruoti. Be to, esą reikalavimus dėl teisingos taikos Ukrainoje būtina pakartoti ir Rusijoje.