Iš A. Širinskienės – griežti žodžiai dėl koalicijos su valstiečiais: sako, kad pastarieji įneštų nestabilumo

2024 m. spalio 15 d. 11:26
Socialdemokratų lyderei Vilijai Blinkevičiūtei nematant galimybių formuoti koalicijos su „Nemuno aušra“, pastarosios politinės jėgos atstovė Agnė Širinskienė sako, kad šiuo metu projektuojama valdančioji dauguma nebūtų stabili. Pasak politikės, daugiausia abejonių kelia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) trapumas.
Daugiau nuotraukų (1)
„Vertinant visų raudonąsias linijas, žinome, kad šiai dienai Liberalų sąjūdis nėra pajėgus dirbti su „valstiečiais“. Todėl koalicija iš keturių partnerių, kur būtų valstiečiai ir Liberalų sąjūdis, yra neįmanoma“, – antradienį Seime žurnalistams sakė A. Širinskienė.
„Taip pat daug rezervacijų, įvairių ultimatumų „valstiečiai“ ir Skvernelis turi tarpusavyje. Jau nekalbu apie „valstiečių“ nestabilumą, kuomet du lyderiai, būdami spaudos konferencijos salėje, susiginčija dėl 5 proc. barjero. Bandykime įsivaizduoti, kaip atrodytų taip vedama koalicinė partija, kur, matyt, vyktų nuolatiniai ginčai“, – pabrėžė ji.
Pasak A. Širinskienės, Seime norint turėti stiprią koaliciją, socialdemokratams gali tekti derėtis ir su „Nemuno aušra“.
„Vien valstiečių, net gi susodinus juos su demokratais ir dalyvaujant socialdemokratams, balsų neužtenka. Matematika yra labai elementari po šio turo“, – aiškino ji.
Nors vasarą LSDP neslėpė matantys galimybę, sėkmės Seimo rinkimuose atveju, eiti į koaliciją su „Nemuno aušra“, socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė tokių ketinimų atsisakė, pareiškusi, kad to daryti neketina. Tai ji pakartojo ir pirmadienio rytą Eltos organizuotos rinkiminės konferencijos metu.
Socialdemokratas Gintautas Paluckas šiuo klausimu laikosi kiek nuosaikesnės nuomonės. Seimo narys kartoja, kad šiuo metu kalbėti apie koaliciją su R. Žemaitaičio lyderiaujama politine jėga nėra prasminga, mat socialdemokratams kol kas ir taip pakanka potencialių valdančiosios daugumos partnerių.
„Manome, jog iš antrų šansų ir surinktų mandatų sugebėsime suformuoti valdančiąją daugumą“, – tikino G. Paluckas.
ELTA primena, kad sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, daugiausia palaikymo daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija – 19,36 proc. balsų.
Visgi, nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo.
Tuo metu trečioje vietoje likusi „Nemuno aušra“ pelnė 14, 99 proc. rinkėjų palaikymą.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 9,24 proc. balsų, Liberalų sąjuūdis – 7,70 proc. balsų ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 7,02 proc. balsų.
Išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.
Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Preliminariais VRK duomenimis, jau pirmajame ture išrinkti 8 vienmandatininkai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.