Partijos lyderė Ieva Budraitė pripažįsta, kad matyti tokį rezultatą apmaudu. Pasak jos, akivaizdu, kad populistinius sprendimus siūlančias partijas pasirinkę rinkėjai nemąsto kritiškai.
„(Rezultatai – ELTA) – nusivylimas man, kaip žmogui, kuris propaguoja ideologiją ir labai aiškias nuostatas. Vis dėlto, rinkėjui, panašu, kad tinka abstraktūs, kartais neįgyvendinami pažadai, nelabai svarbu atsakomybė – kad pažadus dalina tie, kurie eilę metų jų neištesi. Žmonės, galbūt, ne itin kritiškai mąsto ir tai mane liūdina“, – Eltai sekmadienio naktį teigė I. Budraitė.
„Mane liūdina, kad populistinės partijos – ir socialdemokratai, ir Žemaitaitis, neturintys jokio sistemiškumo, vis dėlto gauna tą palaikymą. Tai tokia kreivų veidrodžių karalystė“, – sakė politikė.
Vis dėlto, dar yra vilties, jog į Seimą keliems partijos atstovams pavyks patekti bent jau vienmandatėse apygardose, teigė I. Budraitė.
„Dar laukiame Vilniaus ir Kauno, į kuriuos labiausiai ir fokusavomės ir manome, kad mūsų tas procentas pakils. Aišku, iki 5 proc., ko gero, netempsime, bet turime vilčių vienmandatėse, kur mūsų kandidatai pirmauja, pavyzdžiui, Naujininkų apygardoje. Tai turiu vilčių, kad per vienmandates bent kelis mūsų žmonės praeis“, – kalbėjo politikė.
Sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Išankstiniame balsavime dalyvavo 11,75 proc. piliečių, o rinkimų dieną balsavo 40,31 proc.
Suskaičiavus rezultatus iš 1263 apylinkių, daugiamandatėje apygardoje ir toliau lyderiauja socialdemokratai su 23,52 proc. rinkėjų palaikymo. Antros vietos neužleidžia „Nemuno aušra“. Šią politinę jėgą palaiko 17,81 proc. rinkėjų, skelbia VRK.
Dabartiniai valdantieji Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) sąraše rikiuojasi treti, jie turi 12,75 proc. balsų. Ketvirtoje vietoje – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 9,39 proc. palaikymo, o po jų – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kol kas sulaukusi 8,38 proc. rinkėjų balsų.
5 proc. kartelę perkopė ir Lietuvos liberalų sąjūdis. Partijos sąrašą šiuo metu palaiko 6,08 proc. rinkėjų.
Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.