„Sveikinti nėra ką, džiaugtis nėra ko. Vienintelis gal toks džiaugsmingas mums įvykis, kadangi mūsų sąrašą sudarė ir dalis sąjūdžio žmonių, tai pasiekėme pergalę – eliminavome iš politinės arenos Laisvės partiją“, – pirmadienį Eltos spaudos konferencijoje kalbėjo A. Orlauskas.
„Su jų visais siekiais – su narkotikų siekimu, su Stambulo konvencija, su vienalytėmis santuokomis, tai čia būtų galima sakyti toks nedidelis kaip ir džiaugsmas“, – pridūrė jis.
Politikas neslepia manąs, kad prie šios Laisvės partijos nesėkmės prisidėjo ir nuolatinis Šeimų sąjūdžio darbas.
„Aš manau, kad Šeimų sąjūdis visus tuos keturis metus nuosekliai dirbo, per LRT debatus buvo visa jų ideologinė samprata ir pamatai ryškiai sudaužyt. Tai aš manau, prisiimtume kaip sau laimėjimą, nes visi kiti taip aktyviai prieš juos kaip ir nekovojo“, – pabrėžė jis.
Prognozuoja „Nemuno aušros“ subyrėjimą
Tuo metu kalbėdamas apie sėkmingai Seimo rinkimuose pasirodžiusią „Nemuno aušrą“ politikas akcentavo esąs įsitikinęs, kad ši politinė jėga netrukus išsiskirstys.
„Kaip ir Valinskui aš kažkada prognozavau, kad maksimum metai laiko, taip ir šitai. Manau, kad toks pats likimas bus kaip ir visų kitų tokių greitų darinių. Nes jeigu neklystu, tai vasario mėnesį įsikūrė „Nemuno aušra“, – sakė A. Orlauskas.
„Tai taip įšoko greitai ir pasibaigs, nes jų visus tuos žmones surinks mokantis pervilioti socialdemokratai, dalis gal Skvernelio partijos žmonių, gal dalis „valstiečių“. Ir realiai aš bent kol kas nematau Seime realios opozicijos“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, daugiausia palaikymo daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija – 19,36 proc. balsų.
Visgi, nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo.
Tuo metu trečioje vietoje likusi „Nemuno aušra“ pelnė 14, 99 proc. rinkėjų palaikymą.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 9,24 proc. balsų, Liberalų sąjuūdis – 7,70 proc. balsų ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 7,02 proc. balsų.
Išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.
Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Preliminariais VRK duomenimis, jau pirmajame ture išrinkti 8 vienmandatininkai.