Už šią rezoliuciją balsavo 60 Seimo narių, susilaikiusių ir prieštaravusių nebuvo.
„Irano Islamo Respublikos revoliucinė gvardija yra teroristinė organizacija, o jos veikla kelia grėsmę tarptautiniam saugumui ir stabilumui“, – teigiama Seimo patvirtintoje rezoliucijoje.
Ragindamas parlamentarus palaikyti šią rezoliuciją konservatorius Arvydas Anušauskas akcentavo Irano bendradarbiavimą su „Hamas“, „Hezbollah“ ir kitomis organizacijomis.
„Lietuvos pozicija turi būti labai aiški. Niekam nėra iliuzijų, kad Irano ir Rusijos režimai ne tik remia šias organizacijas, bet ir per jas bando paveikti Vakarų valstybes“, – dėstė buvęs krašto apsaugos ministras.
Jam antrindamas bendrapartietis Žygimantas Pavilionis pabrėžė poreikį skatinti Europos valstybes pasekti šiuo pavyzdžiu.
„Jeigu tai padarys Europa, galime paversti tai dar rimtesnėmis sankcijomis ir tai nebebus tik mūsų pareiškimai“, – posėdžių salėje kalbėjo Ž. Pavilionis. Rezoliucijoje smerkiamos balandžio viduryje ir spalio pradžioje Irano surengtos tiesioginės dronų ir raketų atakos prieš Izraelį ir jo gyventojus.
Taip pat smerkiamas Irano ir Rusijos bendradarbiavimas su „Hamas“, „Hezbollah“, Palestinos „Islamo džihado“ ir „Ansar Allah“ („hučių“) ir kitomis teroristinėmis organizacijomis, bei joms teikiama parama.
Dokumente akcentuojama Islamo revoliucinės gvardijos karinė parama Rusijai, vykdančiai karinę agresiją prieš Ukrainą. Nuo 2022 m. ši šalis tiekia Rusijai dronus ir šaudmenis, kurie naudojami prieš Ukrainos kritinę infrastruktūrą ir civilius gyventojus, o nuo šių metų rugsėjo mėnesio Iranas Maskvai tiekia ir balistines raketas.
Taip pat pabrėžiamas Irano ir Rusijos vykdomas sistemingas trečiųjų šalių piliečių ėmimas įkaitais, jų vyriausybėms keliant politinius reikalavimus bei neteisėtą šių šalių laivų sulaikymą.
Pasmerkiami ir revoliucinės gvardijos ir Rusijos Federacijos rengiami teroristiniai išpuoliai trečiosiose šalyse, tarp jų ir 2022 m. lapkritį surengtą išpuolį prieš Bochumo sinagogą Vokietijoje.
Rezoliucijoje konstatuojama, kad per 1979 m. revoliuciją nedemokratiniu būdu valdžią įgijusi dabartinė Irano vyriausybė jau daugiau kaip 40 metų sistemingai vykdo represijas, diskriminacinę politiką moterų atžvilgiu, pažeidžia savo piliečių, žmogaus teises. Taip pat vykdė represijas prieš protestuotojus, 2022 m. rugsėjo mėnesį dėl kurdų kilmės iranietės Mahsos Amini nužudymo į gatves išėjusius gyventojus.
Dokumente reiškiamas susirūpinimas dėl to, kad Islamo revoliucinė gvardija nevykdo su branduoline veikla susijusių įsipareigojimų pagal susitarimą dėl Bendro visapusiško veiksmų plano ir toliau sparčiai didina sodrinto urano atsargas daugiau, negu leidžiama bei atsisako konstruktyvaus ir išsamaus bendradarbiavimo su Tarptautine atominės energijos agentūra (TATENA).
Rezoliucijoje taip pat konstatuojama, kad Islamo revoliucinės gvardijos korpusas, jo vadovai ir padaliniai yra atsakingi už šiuos sprendimus ir jų įgyvendinimą, taip pat tai, kad dėl šių priežasčių Islamo revoliucinės gvardijos korpusui, jo vadovams ir padaliniams yra taikomos Europos Sąjungos (ES) ribojamosios priemonės.
Islamo revoliucinę gvardija teroristine organizacija taip pat yra pripažinusios Jungtinės Amerikos Valstijos ir Kanada.
ELTA primena, kad antradienį Iranas į Izraelį paleido apie 200 raketų.
Irano revoliucinė gvardija pareiškė, kad raketų ataka esą yra atsakas į „Hezbollah“ ir „Hamas“ vadeivų nužudymus.
Jungtinėms Valstijoms paskelbus, kad su Izraeliu derina bendrą atsaką, Irano štabo vadas perspėjo, kad Teheranas smogs viso Izraelio infrastruktūrai, jei jo teritorija bus užpulta.