Šiam siūlymui vieningai pritarė visi 80 balsavime dalyvavusių Seimo narių.
Projekto iniciatoriai teigia, kad šiais įstatymo pakeitimais norima padidinti valstybės tarnybos, kariuomenės ir žmonių, dirbančių svarbiose institucijose ir tarnybose, atsparumą.
Priimtomis pataisomis nustatomas apribojimas paslapčių subjektų darbuotojams vykti į užsienio valstybes ar teritorijas, kuriose jų buvimas galėtų kelti Lietuvos nacionaliniam saugumui.
Seimo konservatorių frakcijai priklausantis Vilius Semeška posėdžio metu ragino parlamentarus palaikyti šį projektą, akcentuodamas jo svarbą nacionaliniam saugumui.
„Tai yra mūsų nacionalinio saugumo klausimas, kad valstybės paslaptys nenutekėtų į priešiškas valstybes. Todėl be jokios abejonės kviečiu balsuoti už“, – sakė V. Semeška.
Jam antrino ir frakcijos kolega Emanuelis Zingeris.
„Visi tie totalitariniai režimai – Rusija, Kinija, Šiaurės Korėja, Iranas – yra nukreipti į mus ir užsiima mumis, liaudiškai kalbant, dešimt kartų daugiau negu mes jais. Jie užsiima mūsų atvykstančiais žmonėmis, bando juos verbuoti, bando destabilizuoti mūsų visuomenes“, – teigė E. Zingeris.
„Todėl, aš manau, kad šis įstatymas yra labai svarbus, ši pataisa yra labai svarbi“, – pridūrė politikas.
Numatoma, kad „paslapčių subjekto darbuotojui ar šauliui, kuriam yra išduotas leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba suteikta teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, ne tarnybos ar ne darbo tikslais būtų draudžiama vykti į nedraugiškas užsienio valstybes ar teritorijas. Jų sąrašą, įvertinusi Nacionalinio saugumo strategijoje ir kituose planavimo dokumentuose apibrėžiamus rizikos veiksnius bei grėsmes nacionaliniam saugumui, tvirtina Vyriausybė.
Taip pat projekte numatoma, kad paslapčių subjekto statusas galėtų būti suteiktas akcinei bendrovei arba uždarajai akcinei bendrovei. Siūloma tokį statusą suteikti tik tokiai akcinei bendrovei, kurios visus balsus visuotiniame akcininkų susirinkime suteikiančios akcijos priklauso valstybei, savivaldybei ar valstybės valdomai bendrovei.
Priimtomis pataisomis taip pat tikslinama leidimų susipažinti su įslaptinta informacija galiojimo tvarka.