Taip nurodoma trečiadienį patvirtintoje Vyriausybės išvadoje dėl konservatorių Vytauto Juozapaičio ir Lauryno Kasčiūno inicijuotų teisės aktų pakeitimų.
Politikai siūlo papildyti Administracinių nusižengimų kodeksą, numatant, kad ne tik totalitarinių ir autoritarinių režimų simbolikos propagavimas, platinamas, naudojimas viešumoje ar demonstravimas, bet ir tokius ženklus turinčių prekių gabenimas į Lietuvą užtrauktų atitinkamą atsakomybę.
Vyriausybė iš esmės pritaria idėjai ir siūlo patikslinti, kad administracinė atsakomybė grėstų ne tik už pastarosios simbolikos gabenimą platinimo tikslais, bet ir už tokių daiktų laikymą, turint tikslų juos platinti. Taip pat Ministrų kabinetas mano, kad reikėtų papildomai numatyti atsakomybę muitinės pareigūnams, fiksuojant pažeidimus, surašyti administracinių nusižengimų protokolus ir atlikti atitinkamą tyrimą.
Šiuo metu kodeksas numatyto, kad už nacistinės ir komunistinės simbolikos propagavimą asmeniui gali grėsti bauda nuo 300 iki 700 eurų, įmonių ar įstaigų vadovams – nuo 600 iki 1,2 tūkst. eurų.
ELTA primena, kad Seime pavasarį konservatoriai registravo iniciatyvą papildyti Administracinių nusižengimų kodekso nuostatas, kurios užtrauktų atsakomybę už į Lietuvą įvežamas ar tranzitu gabenamas prekes su nacių ar sovietų simbolika.
„Įstatymų projektu iš esmės nėra siūlomos naujos nuostatos, tik siūloma galiojančią formuluotę papildyti nauja sąvoka „gabenimas“, kad ji apimtų ir muitinės prižiūrimų prekių per(si)kėlimą ir kad Lietuvos visuomenė būtų apsaugota nuo dezinformacijos ir manipuliacijų viešąja informacija“, – tuomet pažymėjo projekto autoriai Vytautas Juozapaitis ir Laurynas Kasčiūnas.
Pasak politikų, toks siūlymas atsirado dėl Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos gauto Muitinės departamento kreipimosi su prašymu įvertinti konkrečią į Lietuvą įvežamą knygų ir periodikos siuntą. Tarnyba nustatė, kad dauguma vertinimui pateiktos literatūros ir periodikos turinio buvo propagandinio ir dezinformacinio pobūdžio.