Po pateikimo nepritarus opozicijoje esančios Vilijos Targamadzės pristatytam projektui, grąžinimą tobulinimui palaikė 59, atmetė 24 parlamentarai.
Anot V. Targamadzės privalomas švietimo tarybų steigimas padėtų užtikrinti didesnį visuomenės įsitraukimą į sprendimų priėmimus.
„Švietimo tarybą sudarytų įvairių organizacijų atstovai ir tai galėtų pagerinti visuomenės dalyvavimą sprendžiant švietimo klausimus, nes dabar neaktyviai įsijungiama“, – antradienį vykusiame posėdyje kalbėjo parlamentarė.
Švietimo įstatyme įteisinta, kad, formuojant savivaldybės švietimo politiką, į tai gali būti įtraukiama visuomenė steigiant švietimo ir atskirų švietimo sričių tarybas. Į savivaldybės švietimo tarybą įeina mokiniai, mokytojai, tėvai, socialiniai partneriai, švietimo teikėjai ar jų asociacijos.
Savivaldybės švietimo tarybos nuostatus tvirtina savivaldybės taryba. Švietimo taryba analizuoja, kaip vykdoma bendroji švietimo politika, pritaria švietimo politikos strateginius tikslus ir pažangos uždavinius įgyvendinančioms priemonėms ar projektams, telkia visuomenę jiems siekti.
Šiuo metu iš 60 savivaldybių tik 16 turi veikiančias švietimo tarybas.