„Manęs tai nenustebino. Aš prisimenu tam tikrus aspektus, kurie leidžia manyti, kad tuose konkursuose, kuriems nelemta laimėti, tie žmonės nelabai net gauna informacijos apie konkurso eigą ir konkurso rezultatus“, – žurnalistams prieš Regionų forumą sakė G. Nausėda.
„Ir atvirkščiai – tiems, kurie jau iš anksto paskirti – konkursas yra tik tokia graži, butaforinė priemonė užmaskuoti visiškai asmeninį ministro sprendimą“, – akcentavo jis.
Todėl šalies vadovas teigia turįs lūkestį, kad po Seimo rinkimų paskirtas naujasis užsienio reikalų ministras peržiūrėtų Užsienio reikalų ministerijoje (URM) vykstančius procesus.
„Tai visiškai nenustebino, dėl to aš galiu pakartoti tai, ką prieš kurį laiką sakiau – tikrai turime labai aiškiai reikalauti iš naujojo užsienio reikalų ministro, kad jis pasižiūrėtų į šitas galimai Augėjo arklides. Ir jeigu reikia, jas iškuopti“, – pabrėžė jis.
ELTA primena, kad buvusiai užsienio reikalų ministro sekretorei ir padėjėjui buvo patikėtos atašė pareigos. Apie tai pirmasis pranešė naujienų portalas delfi.lt. Pasiteiravus ministerijos, ar nėra sutapimas tai, kad diplomatinis rangas buvo suteiktas dviem su ministru susijusiems asmenims, URM pažymėjo, kad į minėtas pareigas jie buvo paskirti laimėjus konkursus.
Pats ministras G. Landsbergis taip pat tikino, kad jo komandos nariai šį laipsnį įgijo objektyvaus konkurso būdu. Anot politiko, URM nebeliko anksčiau gyvavusios vadinamosios įdiplomatinimo praktikos, kai ministras galėdavo suteikti atitinkamą rangą savo nuožiūra.
Tiesa, kiek vėliau paaiškėjo, jog atašė rangą įgijusi buvusi G. Landsbergio sekretorė išvyksta dirbti į atstovybę JAV. Dėl to opozicinės socialdemokratų ir demokratų „Vardan Lietuvos“ frakcijos nusprendė konservatorių lyderį pakviesti pasiaiškinti. Demokratų sąjunga dėl ministro komandos narių paskyrimų kreipėsi ir į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK).
Kaip pažymi opozicijos atstovai, jei konservatorių lyderis ir toliau nepriims kvietimo apsilankyti frakcijų posėdžiuose, pasiaiškinti bus prašoma iš Seimo tribūnos.