„Dar nemažai reikės padirbėti, bet anksčiau ar vėliau mes tikrai turėsime išspręsti klausimus dėl partnerystės, dėl kartu gyvenančių žmonių ir tai bus neišvengiamas dalykas. Labai tikiu, kad vis tiek ateis laikas, kai tie klausimai bus išspręsti“, – „Žinių radijui“ teigė V. Blinkevičiūtė, nenorėdama prognozuoti, ar kitos kadencijos Seimas galėtų ryžtis šiam žingsniui.
„Priklausys nuo to, kokia bus nauja valdančioji dauguma, ką išrinks Lietuvos žmonės, ar turėsime daugumą Lietuvos Respublikos Seime. Nes norint priimti vieną ar kitą įstatymą, kurie yra jautrūs Lietuvos žmonėmis ir visuomenei, reikia labai daug su jais dirbti, reikia labai daug paaiškinti, išaiškinti, kodėl taip turi būti“, – pabrėžė ji.
Visgi politikė akcentuoja, kad partnerystės įstatymas tikrai nebus priimtas, jei nauja valdančioji dauguma elgsis kaip šią kadenciją elgėsi Laisvės partijos atstovai.
„Tikrai nebus priimami įstatymai ir dėl tos pačios lyties partnerystės, dėl nesusituokusių kartu gyvenančių žmonių, jeigu bus elgiamasi taip, kaip elgiasi Laisvės partijos atstovai. Tikrai daugiau pasitikėjimo, tolerancijos nebus, jeigu išbėgęs deginsi knygas, jeigu nešiosi kažkaip pažeminti prezidentą picas, jeigu visaip kitaip išsidirbinėsi, tiesiog daugiau tolerancijos nebus, vyks šalyje atmetimo reakcija“, – pabrėžė V. Blinkevičiūtė.
„Tokius jautrius dalykus visiems žmonėms reikia spręsti visai kitaip – reikia iš tikrųjų surasti bendrą kalbą, stengtis žmones įtikinti, tačiau ne taip, kaip darė kai kurie Laisvės partijos nariai. Labai apgailestauju dėl to“, – pridūrė ji.
LSDP rinkiminėje programoje nebelinko pažado priimti tos pačios lyties porų partnerystę įteisinančio įstatymo.
LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė tvirtino, kad jos vadovaujamos politinės jėgos programoje yra atspindėtas ir LGBTQ+ bendruomenės problemų sprendimas. Todėl, pasak jos, nors partnerystės įstatymas nėra išskirtas atskiru punktu, socialdemokratai sieks didesnės tolerancijos visoms socialinėms grupėms.
ELTA primena, kad šios kadencijos Seimas po svarstymo yra pritaręs valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turės balsuoti dar kartą. Visgi, ar klausimas dar sugrįš į parlamento darbotvarkę, nėra aišku.
Šiuo projektu siūloma sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų tiek turtinius, tiek asmeninius neturtinius santykius.
Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.