Kaip „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ trečiadienį teigė G.Landsbergis, šalies vadovas, užimdamas ne pačią konstruktyviausią poziciją eurokomisaro klausimu, pats save įsivarė į spąstus, nes pasakyti „ne“ Andriui Kubiliui tiesiog nebegalėjo.
Tiesa, užsienio reikalų ministras prisipažino, kad jau gana seniai suprato, jog durys į Briuselį jam užsivers ties Prezidentūra.
„Ganėtinai anksti, kai jau pradėjo tie komentarai eiti, man tapo aišku, kad mes esame toje pačioje istorijoje, kaip anksčiau yra buvę ir su kitais ministrais, L.Linkevičiumi ar R.Karobliu, kur irgi be aiškių viešų argumentų būdavo sustabdomos jų karjeros, paskyrimai.
Tų asmenų turbūt bus ateityje ir daugiau, aš tuo neabejoju, nes yra tiesiog toks veikimo modelis“, – svarstė G.Landsbergis.
Jis tikino, kad priimti prezidento žodžius asmeniškai jam yra sudėtinga, nes argumentai, kodėl jis netinkamas būti eurokomisaru, esą keitėsi nuolat.
„Aš priimu taip, kad kažkokio racionalaus, tokio paaiškinančio argumento nebuvo – tiek to“, – kalbėjo G.Landsbergis.
O paklaustas, kaip vertina G.Nausėdos žodžius, kad A.Kubiliaus kandidatūros palaiminimas tikrai nebuvo kerštas, užsienio reikalų ministras spėjo, kad šalies vadovas tiesiog pats save įsivarė į spąstus.
„A.Kubiliaus jau nebebuvo kaip nebepraleisti. Atmetus vieną partijos pirmininką, antrą partijos pirmininką jau reikia tvirtinti.
Manau, prezidentas, galvūt užėmęs ne pačią konstruktyviausią poziciją, įvarė save į spąstus“, – svarstė G.Landsbergis.
Pats konservatorių partijos pirmininkas, kalbėdamas apie savo politinę ateitį, akcentavo, kad dabar jo svarbiausias tikslas – Seimo rinkimai, partijos vedimas į juos ir vienmandatė Žaliakalnio apygarda.
„Čia yra esminiai darbai ir mano pagrindinis uždavinys“, – tvirtino G.Landsbergis, paneigęs, kad galvoja apie diplomatinę tarnybą užsienyje.