Etikos sargai: Seimo valdybos dėl kelionės į Dubajų neinformavusi M. Navickienė nesilaikė numatytos tvarkos

2024 m. rugsėjo 4 d. 15:57
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė
Parlamento Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį konstatavo, kad apie savo kelionę į Dubajų Seimo valdybos neinformavusi buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nesilaikė numatytos tvarkos aprašo.
Daugiau nuotraukų (5)
„Etikos ir procedūrų komisija nusprendė, kad Seimo narė Monika Navickienė vasario mėnesį išvykusi į asmeninę užsienio kelionę ir apie išvykimą raštu neinformavusi Seimo valdybos nesilaikė Seimo narių užsienio komandiruočių ir kelionių tvarkos aprašo 11 punkto“, – konstatuojama parengtoje išvadoje, kuriai pritarė komisija.
Visgi posėdyje dalyvavusi M. Navickienė teisinosi, kad sprendimas neinformuoti Seimo valdybos apie išvyką į užsienį buvo priimtas pasikonsultavus su Seimo kanceliarija bei Etikos ir procedūrų komisija.
„Kadencijos pradžioje tikslinomės telefonu ir su Seimo kanclerio kabinetu, ir su Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sekretoriatu dėl to, ar yra tokia praktika ministrams papildomai prašyti valdybos leidimo vykstant į asmenines atostogas arba į komandiruotes. Mano patarėja buvo patikinta, kad tokios praktikos nėra“, – sakė M. Navickienė.
Pasak buvusios ministrės, dėl Seimo valdybos apie vizitus į užsienį neinformuodavo ir kiti parlamentaro mandatą turintys Vyriausybės nariai.
Siūlys šiuo metu galiojančią tvarką patikslinti
Įvertinusi aplinkybes, kad apie išvykas į užsienį neinformuoja ir kiti Seimo nario mandatą turintys Vyriausybės nariai, komisijos narė Dovilė Šakalienė pasiūlė patikslinti šiuo metu galiojantį kelionių bei komandiruočių tvarkos aprašą.
„Atsižvelgiant į Seime susiklosčiusią praktiką, kreiptis į Seimo valdybą ir siūlyti įvertinti būtinybę patikslinti Aprašo 10 ir 11 punktų nuostatas“, – posėdžio metu nutarė Etikos ir procedūrų komisijos nariai.
Komisijos išvadą ir D. Šakalienės suformuluotą pasiūlymą palaikė 5 Seimo nariai, 1 balsavo prieš.
ELTA primena, kad sprendimą trauktis iš pareigų M. Navickienė priėmė po to, kai 15min.lt paskelbė, jog ši su Ieva Trinkūnaite ir Vilhelmu Germantu privačiu lėktuvu keliavo į Dubajų. Iš pradžių negalėjusi paaiškinti, kas finansavo šią viešnagę, vėliau konservatorė deklaravo, jog tai buvo dovana.
M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja bendrauta retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano nusikalstamą praeitį nieko nežinojo.
Viešojoje erdvėje iškylant vis daugiau informacijos apie M. Navickienės sutuoktinį Mindaugą Navicką, Ievą Trinkūnaitę bei Vilhelmą Germantą, jų valdomus verslus, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Foxpay“. Lietuvos bankas, savo ruožtu, tęsia įmonės patikrinimą – pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį įmonės veiklos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.