„Man būtų labai apgailėtina, jeigu opozicijos kolegos staiga paremtų Kubilių, pamiršę visus jo „nuopelnus“ valstybei. (...) Labai tikiuosi, kad opozicija bus vieninga“, – antradienį Seime žurnalistams teigė Agnė Širinskienė.
„Ponas Kubilius yra gerokai atitrūkęs nuo Lietuvos reikalų. Turime pripažinti, kad jo įdirbis Europos Parlamente iš esmės nieko labai bendro neturėjo su tomis sritimis, į kurias jis dabar pretenduoja“, – pridūrė ji.
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis tikino, jog kartu su frakcija diskutavo dėl A. Kubiliaus kandidatūros. Ir nors dar ketina susitikti su pretendentu į eurokomisarus, paramos ekspremjeras konservatoriui nežada.
„Mes šiandieną frakcijoje svarstėme. Aišku, dar susitiksime su kandidatu tuo laiku, kuris bus skirtas. Bet panašu, kad kandidatas yra toks ištrauktas iš bėdos – nežinau, ar teisingas, ar savanoriškas pasirinkimas. Tikrai prisimena frakcijos nariai pono Kubiliaus veiklą šalies viduje – tiek būnant premjeru, tiek būnant opozicijoje – daromus sprendimus. Dažnai sprendimus, kurie nebuvo pagrįsti nei ekonomine logika, nei valstybės interesais“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis.
„Išklausysime poną Kubilių, bet tikėtis palaikymo tikrai sunkiai įmanoma, švelniai tariant“, – pridūrė jis.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė taip pat priminė kandidato į Europos Komisiją (EK) praeitį.
„Iš karto turėjome sprendimą, kad nepritarsime šiai kandidatūrai. Argumentus ne kartą išsakėme – kandidatas turi ir pliusų, ir minusų. Žmonės galbūt pamiršta, bet politikai turbūt nelabai. Mes prisimename jo premjeravimo laikus ir tuo metu padarytas klaidas, dėl kurių tikrai negalėtume pritarti“, – teigė A. Norkienė.
Lietuvos regionų partija taip pat nebalsuos už A. Kubiliaus kandidatūrą – nors politinės jėgos lyderis Jonas Pinskus pirmadienį teigė, jog siūlys frakcijai laikytis priešingos pozicijos.
„Partijos tarybą vakar sušaukėme specialiai dėl šio klausimo – kad pasitartume ne tik frakcijoje, bet ir taryboje. Taryboje buvo vienareikšmiška nuomonė, kad nepritarti Kubiliaus kandidatūrai. Ir tarybos įpareigojimas frakcijai, partijos nariams – kad nepalaikyti“, – aiškino J. Pinskus, primindamas tarybos įpareigojimą partijos nariams.
Savo ruožtu konservatorius, parlamento Europos reikalų komiteto (ERK) vadovas Žygimantas Pavilionis sakė besitikintis opozinių jėgų solidarumo.
„Esu įsitikinęs, kad, dirbdamas kolegijoje, jis nuveiks tiek darbų, kiek nežinia, ar kas nors iš eurokomisarų buvo nuveikęs. (...) Tikiuosi, kad kolegos opozicijoje solidarumą parodys“, – teigė Ž. Pavilionis.
Pasak Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, jei opozicija kandidatūros ir neparems, balsų patvirtinti A. Kubilių turėtų pakakti.
„Abejonių nėra, palaikysime. Kiek žinau, kitos koalicijos frakcijos taip pat ruošiasi palaikyti (kandidatūrą – ELTA), tai, manau, kad turėtų užtekti balsų“, – sakė Liberalų sąjūdžio lyderė V. Čmilytė-Nielsen.
Valdančiosios koalicijos partnerė Laisvės partija taip pat rems A. Kubiliaus kandidatūrą.
„Tai įvairios politinės patirties turinti kandidatūra, kuri gali pretenduoti į įvairesnį spektrą portfelių – nuo užsienio politikos iki ekonomikos, galbūt su energetika susijusių sričių. Dėl to palaikysime“, – kalbėjo Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.
Visgi, A. Armonaitė pastebėjo, jog ragino valdančiuosius deleguoti į EK moterį.
ELTA primena, kad šalies vadovas pasirašė Vyriausybės pateiktą dekretą, kuriuo pritarė Andriaus Kubiliaus kandidatūrai į eurokomisarus. Antradienį šaukiamoje neeilinėje sesijoje Seimas turėtų apsispręsti dėl A. Kubiliaus kandidatūros į EK.
Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.