„Tikrai yra daugybė ir pliusų šios kandidatūros, bet yra ir minusai, kuriuose mes tikrai prisimename. Bet, manau, kad paramos tikrai jis sulauks, jau nekalbant apie tai, kad valdančiosios partijos deklaravo paramą“, – „Žinių radijui“ sakė S. Skvernelis.
Politikas neatmeta galimybės, kad A. Kubiliaus kandidatūrą gali palaikyti ir Seimo valstiečiai. Pasak jo, tai būtų ne pirmas kartas, kai R. Karabauskis paremia A. Kubilių.
„Noriu priminti sėkmingą A. Kubiliaus susitarimą su valstiečiais, su Ramūnu Karbauskiu 2009 metais kovo 9 dieną, kada galėjo kristi A. Kubiliaus Vyriausybė dėl vienos iš koalicijos partnerių skilimo. Tai tuo metu „Valstiečių liaudininkų sąjunga“ su R. Karbauskiu priešakyje pasirašė susitarimą su taip vadinama permainų koalicija ir išsaugojo A. Kubiliaus Vyriausybę“, – teigė S. Skvernelis.
„Tai galbūt ir šįkart R. Karbauskis padės A. Kubiliui tapti Europos komisaru“, – pridūrė politikas.
Kitą savaitę šaukiamoje neeilinėje sesijoje Seimas turėtų apsispręsti dėl A. Kubiliaus kandidatūros į EK.
Anksčiau viešojoje erdvėje daugiausiai diskutuota dėl galimos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kandidatūros į eurokomisarus. Visgi, Eltai jis sakė sulaukęs informacijos, jog prezidentas jo kandidatūrai nepritartų. G. Landsbergis leido suprasti, kad tam įtakos galėjo turėti ir ankstesni konfliktai su Prezidentūra – vadinamasis „Operos fantomo“ skandalas.
Savo ruožtu Prezidentūra ne tik atmetė užsienio reikalų ministro kaltinimus, bet ir pabrėžė, jog G. Nausėda „išgelbėjo“ konservatorių lyderį nuo „baisaus pažeminimo“. Prezidento vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono teigimu, buvo kone akivaizdu, kad į eurokomisarus pretendavusio G. Landsbergio palaikyti nenorėjo ne tik opozicija, bet ir valdantieji.
Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.