„Jeigu prokurorai būtų, kaip ir daugeliu kitų atvejų, mane pasikvietę į paprastą apklausą specialiuoju liudytoju, būtume išsiaiškinę daugelį dalykų, ir visokių detalių būtų likę žymiai mažiau“, – kalbėjo A.Vyšniauskas.
Anot jo, prokuratūra neturėjo suinteresuotumo šią situaciją spręsti būtent tokiu būdu.
„Pusantros savaitės komentavau pranešimą spaudai, šiandien komentuoju dar papildomas keletą detalių, kurias pasakė Seimo salėje. Nežinau nei kokie dokumentai, nei kokie įrodymai. Dėl to nei galiu, nei norėčiau komentuoti, nes laukia teisminis procesas“, – kalbėjo A.Vyšniauskas.
Perklaustas, ar įtaria, kad prokuratūra tokiu būdu politikuoja, A.Vyšniauskas teigė tiesiog pateikiantis savo nuomonę.
Pastebėjus, kad kai kurie opozicijos politikai ragina jį atsisakyti ir Seimo nario mandato, pats konservatorius tokių minčių neturi.
„Aš manau, kad ponas A.Skardžius jau seniai mandatą turėjo būti padėjęs, bet tai yra mano nuomonė. Jis turi kitokią nuomonę“, – atsakė jis.
Tuo metu paklaustas, kaip vertina tai, kad vieną po kito konservatorius užgriūna įvairūs skandalai, A.Vyšniauskas teigė, kad tai atrodo įdomiai.
„Įdomiai atrodo visas šitas procesas. Rinkimai neužilgo. Galbūt čia tų skandalų yra visokių ir toks laikas, kuriame jiems yra puiki dirva. Prie ko tas prives – pamatysime. Bet aš galiu garantuoti, kad kitas Seimas žurnalistams bus dar įdomesnis. Galiu užtikrinti. Nes tai, kas ateina, patikėkite manimi, bus dar blogiau“, – tikino A.Vyšniauskas.
„Patikėkite manimi, ateina tokių žmonių, kad bus jums tikrai linksma“, – pridūrė jis.
Pateikė daugiau detalių
Antradienį generalinė prokurorė Nida Grunskienė paprašė Seimo narių naikinti A.Vyšniausko neliečiamybę.
„Šiandien kreipiuosi į jus dėl leidimo patraukti Seimo narį A.Vyšniauską baudžiamojon atsakomybėn.
Kreipiuosi, nes ikiteisminio tyrimo metu gauti duomenys leidžia daryti išvadą, kad Seimo narys A.Vyšniauskas nuo 2019 balandžio 23 dienos iki 2020 lapkričio 13 dienos, būdamas Marijampolės savivaldybės tarybos nariu ir antikorupcijos tarybos pirmininku galimai apgaule įgijo Marijampolės savivaldybės lėšas“, – kalbėjo N.Grunskienė.
Pasak prokurorės, ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio pirmą dalį – dokumentų suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu, taip 182 straipsnio pirmąją dalį – sukčiavimas, ir 228 straipsnio antrą dalį – piktnaudžiavimas.
„Ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad A.Vyšniauskui būnant savivaldybės tarybos nariu, jo, kaip tarybos nario, išlaidų suvestinėse ir šias išlaidas patvirtinančiuose dokumentuose, pateiktuose Marijampolės savivaldybės administracijai, atsiskaitant už savo veiklai skirtas išmokas, yra nurodytos ir kitų asmenų patirtos išlaidos, kurios nėra susijusios su A.Vyšniausko kaip tarybos nario veikla“, – dėstė N.Grunskienė.
Tokios išvados grindžiamos duomenimis, gautais atlikus įvairius proceso veiksmus. Tikrintos A.Vyšniausko kuro ir mobilaus ryšio išlaidų suvestines, banko išrašai, remtasi sąskaitų apžiūromis, ryšių operatorių ir degalinių pateiktais duomenimis, liudytojų apklausomis.
„Šiuo metu ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra duomenų apie nustatytus 19 atvejų galimai suklastotų ir Marijampolės savivaldybės administracijai pateiktų dokumentų, kuriuose įrašyti tikrovės neatitinkantys duomenys apie A.Vyšniausko, kaip tarybos nario, patirtas išlaidas, tokiu būdu apgaule įgyjant svetimą turtą – Marijampolės savivaldybės administracijai priklausančias pinigines lėšas – iš viso 2190,28 euro „, – nurodė ji.