„Labiau jaudinuosi negu gaudamas pirmą generolo laipsnį – tai turbūt natūralu, nes atsakomybės našta yra didesnė.
Kaip ir prezidentas minėjo, tai yra ne tik garbė, bet ir atsakomybė, todėl ta atsakomybė vienokia ar kitokia forma mane šiek tiek veikia“, – kalbėdamas su žurnalistais pripažino generolas.
Papildoma atsakomybė ir visuomenės dėmesys, įsitikinęs R.Vaikšnoras, kris ir naujojo kariuomenės vado šeimai, kuri atvyko palaikyti generolą ir ceremonijos Prezidentūroje metu.
„Šeima irgi supranta, kad bus padidintas dėmesys jiems, nes tampu viešu asmeniu. Nors mes kariuomenėje stengiamės to išvengti, bet vis tiek dirbame savo darbą, tarnaujame tėvynei, ruošiame kariuomenę tam momentui, kuriuo mums reikėtų savo pareigą atlikti.
Šeima, iš vienos pusės, yra ir įkvėpėjai, ir palaikytojai, bet visa ta našta – ir žinomumo, ir kas vyksta pasaulyje – yra ir jų pačių“, – pripažino jis.
Tuo metu paklaustas apie ateities planus R.Vaikšnoras pabrėžė pradėtų darbų tęstinumą: tai ir Vokietijos brigados priėmimas, ir lietuviškos divizijos kūrimas, palaipsniui – ir visuotinio gynybos principo įgyvendinimas.
„Jeigu pavyktų per ateinančius keletą metų tai susidėlioti, gaires nubrėžti, tai būtų didelis pasiekimas“, – įvardijo jis.
Trečiadienio rytą į Prezidentūroje vykusią ceremoniją R.Vaikšnorą palaikyti atvyko kelios dešimtys kariuomenės atstovų – tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio šalių.
Atvyko ir buvęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas bei kiti konservatoriai, Seimo nariai Arvydas Pocius, Vilius Semeška, Valdas Rakutis.
Taip pat ceremonijoje dalyvavo „Blue / Yellow“ vadovas Jonas Ohmanas, Atsargos kapitonas Aurimas Navys.
Prieš suteikdamas generolo laipsnį R.Vaikšnorui, prezidentas Gitanas Nausėda taip pat akcentavo atsirandančią atsakomybę.
„Sveikindamas naująjį generolą pirmiausiai noriu palinkėti, kad kelios artimiausios valandos jam suteiktų progą apmąstyti ir prisiminti didžiulę atsakomybę, kuri ateina kartu su Lietuvos kariuomenės vado regalijomis.
Nors esu įsitikinęs, kad jūs tai padarėte jau anksčiau, tiesiog ateina momentas, kai reikia tai įsisąmoninti visa apimtimi“, – pabrėžė prezidentas.
Šalies vadovas dėstė, kad gyvename neramiais laikais, ir puikiai suprantame, kokie pavojingi gali būti Lietuvos kaimynai.
„Per ilgus tarnybos metus jis įrodė savo išskirtinius gebėjimus ir profesionalumą. Išsaugojęs nepriekaištingą reputaciją ir sukaupęs vertingos patirties, šiandien jis įžengia pasitikti svarbiausio gyvenimo išbandymo“, – pastebėjo G.Nausėda
Savo ruožtu krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas teigė esąs tikras, kad kariuomenės vairas perduodamas į labai teisingas rankas.
Lietuvos kariuomenės vado pasikeitimo ceremonija įvyks vakare, Katedros aikštėje – pareigas R.Vaikšnorui perduos kadenciją baigiantis kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Ceremonijoje dalyvauti ketina prezidentas G. Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, premjerė Ingrida Šimonytė, krašto apsaugos ministras Laurynas Kaščiūnas, Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų dislokuotų pajėgų bei vienetų vadai.
Taip pat NATO karinio komiteto pirmininkas, NATO Šiaurės Rytų korpuso vadas, Estijos, Latvijos ir Portugalijos kariuomenių vadai, užsienio šalių gynybos atašė, nevyriausybinių organizacijų vadovai bei kiti svečiai.
Trečiadienį vyksiančiai iškilmingai ginkluotųjų pajėgų rikiuotei vadovaus Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas Artūras Radvilas.
1970 metais gimęs R.Vaikšnoras yra baigęs Lietuvos karo akademiją, Jungtinius vadų ir štabo karininkų kursus Baltijos gynybos koledže Estijoje ir Sausumos pajėgų karo koledžą Jungtinėse Amerikos Valstijose.
R.Vaikšnoras Lietuvos kariuomenėje dirba jau 33 metus, yra ėjęs Pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ vado pareigas, vadovavęs Sausumos pajėgoms, vykdęs Gynybos štabo viršininko pavaduotojo operacijoms pareigas, paskutiniu metu dirbo NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Briunsiume štabo viršininko pavaduotoju koviniam rengimui.
Pagal Konstituciją, kariuomenės vadą penkeriems metams skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.