Taip, valstybė dalijo pinigus ir tokiems kursams švietimo platformoje Kursuok.lt, tik jie greitai baigėsi. Tad teks tenkintis skaitmenines kompetencijas tobulinančiomis programomis, kurioms dar liko 1,5 mln. eurų.
Apie tai informuoja skelbimas atvėrus Kursuok.lt svetainę.
Jeigu skaitmeninės technologijos ne prie širdies, norintiems tobulėti teks pasidžiaugti svetima sėkme.
Juk metų pradžioje pradėjusioje veikti nacionalinėje suaugusiųjų švietimo platformoje mokymus jau baigė daugiau nei 4 tūkst. asmenų.
Vadinasi, tiek Lietuvoje padaugėjo puikių kibinų kepėjų, mezgėjų, nagų priauginimo, kūno rengybos ir net vyniotinių gamybos specialistų. Žinoma, daugiau ir boksininkų. Bet čia reikėtų džiaugtis ar išėjus į gatvę dairytis į šalis?
Galimybė mokytis valstybės lėšomis suteikiama aukštąjį ar profesinį išsilavinimą jau įgijusiems žmonėms. Ir čia vėl reikėtų pasidžiaugti: lietuviai skaitmeninio raštingumo įgūdžių tobulinti neskuba, nes ir taip jie tobuli. O štai pagaminti skanų vyniotinį ar iškepti kibiną dar ne visi mokėjo.
Tad vieno universiteto prorektoriaus pastabos, kad Kursuok.lt yra dar vienas skandalais apipintas projektas, – be pagrindo. Pavėlavo universitetai ir kolegijos savo programas mokymams rengti ir neįpusėjus metams sužinojo, kad pinigai baigėsi.
Esą pinigais pasinaudojo tie, kurie apie šį projektą žinojo iš anksto, dar prieš jį paskelbiant. Neva universitetai ir kolegijos nuo rugsėjo pirmosios galėjo pasiūlyti kokybiškesnių ir reikalingesnių nei nagų priauginimo programų.
Bet traukinys nelaukia, o jeigu lietuviai nori daugiau sužinoti apie nagų priauginimą, o ne viešųjų ir privačių socialinių paslaugų vadybos veiksmingumo didinimą, argi blogai?
Beje, gera naujiena: valstybė mokymams lėšų žada skirti papildomai dar šiais metais. Tad viltis išmokti kibinų gamybos technologijos ir patiekimo neišblėso.