„Tikrai esu realistas, nelabai tikėjau, bet mano tokia buvo daugiau švietėjiška veikla“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo P.Gražulis.
Tuomet jis rėžė kalbą apie užvaldytą žiniasklaidą, viktorina virtusius debatus, „landsbergių klaną“ bei skirtumus tarp „miesčionių“ ir provincijos rinkėjų – esą istorija jau įrodė, kad būtent pastarieji padėjo išsaugoti lietuvių kalbą ir nepriklausomybę.
„Provincijos žmogus yra niekinamas ir provincija yra tiesiog griaunama. Vyrai, nepasiduokite kvailoms madoms ir nekeiskite orientacijos. Mados ateina ir praeina. Sovietmečiu buvo madinga būti komunistu“, – aiškino būsimasis Lietuvos europarlamentaras.
P.Gražulis žadėjo Briuselyje neišsiginsiantis savo vertybių ir principų, nepakeisiantis orientacijos, skleisiantis žinią, kurią nešė visos rinkiminės kampanijos metu.
„Sakau jums, mieli žmonės, kad kiek bekainuotų, kaip mane bespaustų tas Strasbūras, iš kurio, beje, ateina visas šitas moralinis supuvimas, ten kovosiu, jog keistųsi Europa“, – beveik su ašaromis akyse dėstė politikas.
Jis sulaukė klausimo, kaip ketina aktyviai dirbti EP, jei nemoka anglų kalbos. Savo anketoje P.Gražulis yra nurodęs kalbantis tik rusų kalba.
„Noriu pasakyti, kad buitine kalba susikalbu. Be abejonės, teisine kalba bus sudėtinga, bet per penkerius metus, manau, kad ir teisine kalba laisvai kalbėsiu. Tuo labiau, kad visi posėdžiai – tiek komitetų, tiek plenariniai, tiek frakcijų – verčiami į visas kalbas. Taigi problemų nebus.
Vakar dar sutikau pora europarlamentarų. Sako: „Tu tikrai dėl to nesibaimink. Jokio komforto (diskomforto, – aut.past.) nejausk. Daug kas nekalba angliškai, o visą medžiagą, kuri yra reikalinga darbui, gausi lietuvių kalba“, – pabrėžė P.Gražulis.
Beje, dar rinkiminės kampanijos metu politikas prasitarė, kad pergalės atveju pusę savo europarlamentaro atlyginimo atiduotų Lietuvos žmonėms. Kaip šį pažadą ketina vykdyti?
„Įkursiu darbo grupę, komisiją. Tikrai kreipimųsi bus nemažai, jau dabar žmonės prašo lėšų įvairiausiems projektams. Bus skelbiama kiekvieną mėnesį viešai – spaudoje, savo feisbuko paskyroje, kam yra skirtos tos lėšos. Be abejonės, tai yra daugiau moralinis gestas. Mes nepatenkinsime visų prašančių“, – neslėpė jis.
Europarlamentaro mėnesinis atlyginimas siekia 10 075,18 euro „ant popierius“, kitaip tariant – 7 853,89 euro „į rankas“, atskaičius Europos Sąjungos (ES) mokesčius ir draudimo įmokas. Lėšos yra gaunamos iš EP biudžeto.
Apie krikščioniškas šeimos vertybes nuolat kalbantis politikas sulaukė ir klausimo, ar pats jomis vadovaujasi – ar gyvena su savo šeima.
„Taip, esu krikščionis, klystantis, darantis klaidas. Dėl Birutės, dėl Monikutės aš jau šimtą kartu atsiprašiau. Klysti yra žmogiška. Nuodėmėje pasilikti – velniška“, – atsakė P.Gražulis.
Tuomet jis pacitavo Naująjį Testamentą. Politikas nurodė į Briuselį vyksiantis vienas.
„Visų pirma, P.Gražulis moka žymiai daug kartų didesnes vaiko išlaikymo išlaidas, nei numato įstatymas. Tą jis daro savanoriškai. Antra, jis per savaitę daug kartų bendrauja su vaiko motina. Trečia, jis kiekvieną savaitę su savimi kelioms dienoms pasiima dukrą.
Jeigu taip darytų tie Lietuvos vyrai, kurie yra palikę savo mamas ir vaikus, Lietuvoje būtų žymiai daugiau laimės ir džiaugsmo“, – bendražygį užstojo ir spaudos konferencijoje dalyvavęs Naglis Puteikis.