Balsavimui skirtoje erdvėje žmonių buvo nedaug, tad prezidentas su pirmąja ponia apsisuko per kelias minutes. Ką pasirinko?
„Pirmiausia žiūrėjau į sąrašą ir tada žiūrėjau, kuri partija arba kurios partijos atstovai galėtų tikrai tinkamai, efektyviai ir, svarbiausia, su derama patirtimi atstovauti Lietuvai. Tokių partijų yra ne viena. Aš išsirinkau vieną. Atidaviau jai savo balsą“, – nurodė G.Nausėda.
Tiesa, jis nenorėjo detalizuoti, kurią politinę jėgą pažymėjo rinkiminiame biuletenyje.
Anksčiau prezidentas yra viešai išsakęs Europos Komisijos (EK) pirmininko rinkimuose vėl remiantis Ursulos von der Leyen kandidatūrą, kuri yra Vokietijos krikščionių demokratų sąjungos narė.
Ar šiuose rinkimuose rinkosi panašią kryptį?
„Šiuo atveju aš negaliu čia vykdyti rinkimų agitacijos. Mano padėtis tam tikra prasme yra privilegijuota, kadangi aš nesu susaistytas su konkrečiomis partijomis, galiu balsuoti pagal sąžinę“, – kalbėjo G.Nausėda.
Pasinaudodamas proga šalies vadovas paragino tautiečius aktyviai dalyvauti EP rinkimuose, nes jų svarba – itin didelė.
„Šie rinkimai yra lygiai tokie pat svarbūs, kaip ir visi kiti rinkimai, nes nuo jų priklausys ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos ateitis. Ypatingai tai svarbu šiais laikais, kuomet ryškėja tam tikros ekstremistinės politinės jėgos, kuomet Rusijos naratyvai kartais labai sklandžiai pernešami į Vakarų demokratinę erdvę.
Svarbu duoti atkirtį, kurti atsparias, vakarietiškas, demokratines visuomenes. Rinkimų procesas ir yra didžiulis privalumas, kurį mes turime. Turime jį išsaugoti.
Jis mus skiria nuo Rytų erdvės, kurioje demokratijos principai yra paminami, kurioje yra garbinama agresija, žudymas“, – pabrėžė jis.
Iš viso rinkimuose į EP teisę balsuoti turi 2 386 422 rinkėjai. Į rinkėjų sąrašą yra įtraukti rinkėjai, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje arba užsiregistravo balsuoti užsienyje.
Šiemet į EP kandidatų sąrašus kelia 14 politinių partijų ir viena koalicija.