Jis pareiškė, kad jei premjerei Ingridai Šimonytei per sunku keliems mėnesiams surasti, kas iki kadencijos pabaigos galėtų pakeisti viešai neįvardytus ministerijų vadovus, bent su keliais vietomis apsikeisti galėtų jis pats.
Kaip pavyzdį F.Jansonas pateikė kultūros ministrą Simoną Kairį, argumentuodamas, kad šis – mažiausiai dirba.
Pats liberalas S.Kairys tokius prezidento vyriausiojo patarėjo, vadovaujančio jo komunikacijos grupei, pasisakymus vadina provokacija. Ministras tvirtina darbiniais klausimais konstruktyviai bendraujantis su šalies vadovo patarėjais kultūros, o ne komunikacijos klausimais.
F.Jansonas: su kai kuriais ministrais galėčiau pasikeisti postais
Perrinktajam prezidentui G.Nausėdai naujai pradėjus eiti pareigas, premjerė I.Šimonytė turės grąžinti įgaliojimus, o prezidentas teiks premjerės kandidatūrą Seimui svarstyti iš naujo.
Šalies vadovas jau anksčiau kalbėjo, kad Vyriausybei grąžinus įgaliojimus ne visus ministrus tvirtintų dar kartą. Konkrečiai kol kas jis įvardijo tik žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką, kuriam turėtų daugiausia klausimų. Tačiau G.Nausėda neslėpė galvoje turintis dar bent kelias pavardes ministrų, kurie sėdi ant karštosios kėdės.
Savo ruožtu koalicijos partneriai kritikuoja tokias prezidento kalbas ir pažymi, kad keisti ministrų, likus keliems mėnesiams iki jų kadencijos pabaigos, neverta.
Pirmadienį dalyvaudamas LRT televizijos laidoje „LRT forumas“ prezidento vyriausiasis patarėjas F.Jansonas, valdantiesiems pajuokavus, kad G.Nausėda užsiminė ir apie pokyčius savo paties komandoje, atrėžė, jog jei šie nerastų, kuo pakeisti prastai dirbančių ministrų, jis pats galėtų užimti kažkurio iš jų vietą.
„Greičiausiai jūs norėtumėte matyti ne vieną pakeisto prezidento patarėjo pavardę. Aš galvoju, kad visai su malonumu su kai kuriais ministrais galėčiau pasikeisti postais keliems mėnesiams. Nebūtų didelė bėda“, – kalbėjo F.Jansonas.
Paklaustas, kurio ministro vietą galėtų užimti, jis atsakė: „Na, kurie mažiausiai dirba... Kultūros?“
S.Kairys: tai yra provokatyvus žingsnis
Pats kultūros ministras S.Kairys šį F.Jansono pasisakymą pavadino „provokatyviu žingsniu“. Anot jo, taip prezidento vyriausiasis patarėjas siekia toliau palaikyti diskusiją apie neva blogai dirbančius ministrus.
„Kuo daugiau žmonių išreikštų norą padirbėti kultūros labui, tuo, manau, valstybei būtų geriau. Rimtai kalbant ir vertinant, matyt, reikėtų pabrėžti, kad mes dirbdami kasdienį darbą bendraujame su prezidento patarėjais, atsakingais būtent už kultūros sritį, o ne už komunikaciją.
Patarėjas komunikacijai visada gebėjo primesti temas, paleisti į eterį tam tikrus akcentus, kurie po to būtų vertinami, iš jų gimtų diskusijos ir pan. Galime prisiminti tą temą apie valstybininkų sugrįžimą ambasadorių skyrimo kontekste, kai po to turbūt visą mėnesį visi turėjo apie ką kalbėti.
Čia daugiau toks iš komunikacinės pusės provokatyvus žingsnis. Patarėjas, kaip buvęs redaktorius, manau, labai puikiai išmano šitą darbą“, – portalui lrytas.lt komentavo S.Kairys.
Ministras nenorėjo leistis į kalbas, kaip jis supranta teiginį, kad jo vadovaujamoje ministerijoje neva yra mažiausiai darbo.
„Aš nenorėčiau veltis į šito pasisakymo turinį, suprasdamas jo tikslą ir norimą viešos diskusijos kryptį. Aš dar kartą pabrėšiu, kad visą tą laiką mes bendradarbiavome su prezidento patarėjais, kurie yra atsakingi už kultūrą.
Šiuo metu irgi yra visų lauktas labai svarbus darbas kultūrai – Kultūros pagrindų įstatymas parlamente, kur ir prezidento komanda dalyvavo, ir ne tik baigiamojoje stadijoje, o nuo pat pradžių.
Tas bendradarbiavimas vyksta ne tik girdint vieni kitus, bet ir stengiantis integruoti pasiūlymus, ar net kažkokiam kasdieniame darbe mes įspėjame vieni kitus apie temas, kur reikės koncentruoto požiūrio ar panašiai.
Manau, kad tą procesą, kokį turėjome, mes turime ir šiandien, gal jį kažkiek blaško vieni po kito buvę ir būsimi rinkimai, bet kitaip vertinti šitų dalykų aš nenorėčiau“, – teigė jis.
S.Kairys patikino anksčiau nei iš paties prezidento, nei jo komandos priekaištų dėl savo darbo nesulaukęs.
Ar jaučia, kad galimai sėdi ant karštosios kėdės?
„Aš ant karštosios kėdės sėdžiu visą kadenciją. Tai yra ministro darbas, politinės pareigos, kartais įvairūs dalykai yra labiau susiję su tam tikrais politiniais aspektais, o ne su turiniu“, – apibendrino jis.