„Nepykite, bet tikrai turiu pasakyti, kad sulaukime balsų iš didžiųjų apylinkių, kaip sakoma. Europos Parlamento rinkimai yra birželio 9 dieną. Ir po Europos Parlamento rinkimų matysime, kokios politinės jėgos Europoje bendrai gavo pasitikėjimą, kas galės pretenduoti į Europos Komisijos postą. Noriu pabrėžti, kad ne paskutinį vaidmenį, sprendžiant dėl to, kas atstovauja arba kas yra kandidatai į komisarus, (...) vaidina Europos Komisijos pirmininkas. Labai tikiuosi, kad tai bus dabartinė Europos Komisijos pirmininkė“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė, omenyje turėdama Ursula von der Leyen.
Visgi, jokių konkrečių potencialių Lietuvos kandidatų į EK pavardžių I. Šimonytė nekomentuoja ir kartoja, jog būsima Komisijos sudėtis priklausys ir nuo to, kas taps jos pirmininku.
„Jokių pavardžių tikrai nekomentuosiu šiuo metu“, – pabrėžė premjerė.
„Ar yra žmonių Lietuvoje, kurie galėtų būti Europos Komisijos nariais? Yra. Bet, man atrodo, visada reikia ieškoti žmogaus, kuris geriausiai gali vieną ar kitą darbą atlikti. Ir čia daug dalykų priklauso ne tik nuo to, ką galvoju aš, ką galvos Vyriausybė, ką galvos prezidentas ar prezidentė, ką galvos Seimas, bet taip pat ir nuo to, ką galvos būsimasis Komisijos vadovas, o labai tikiuosi – vadovė“, – apibendrino ji.
ELTA primena, kad įtakingas leidinys „Politico“ paskelbė potencialius kandidatus į naujuosius EK narius, tarp kurių yra minimas ir G. Landsbergis. Nurodoma, jog jis taikytųsi į eurokomisaro portfelį, susijusį su užsienio politikos baru.
Viešojoje erdvėje jau anksčiau spekuliuota apie tai, jog G. Landsbergis veikiausiai yra įvardijamas kaip realiausias kandidatas pakeisti šiuo metu kadenciją EK baigiantį komisarą Virginijų Sinkevičių, atsakingą už aplinką ir vandenynus.
Visgi, pats G. Landsbergis konkretaus atsakymo iki šiol nėra pateikęs – pernai lapkritį komentuodamas minėtus gandus ministras nurodė, jog tai jam nėra svarbiausias klausimas.
Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.