„Ambasadorių skyrimo politikos principai yra nustatyti. Nemanau, kad juos reikia kaitalioti. Kartais vieno ar dviejų ambasadorių nepaskyrimas sąmoningai išpučiamas iki neregėto dydžio. Tai padaroma didžiule problema. Nežinau, kodėl dabar, pavyzdžiui, problema tokia pačia nepadaroma tai, kad mes vis dar neturime kandidato į švietimo ministrus. Užduokime sau tokį klausimą“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė prezidentas, pridurdamas, kad šiuo metu galiojanti ambasadorių skyrimo tvarka turėtų išlikti ir ateityje. „Aš manau, kad ta procedūra liks tokia pati, ji leido mums susitarti praktiškai dėl visų ambasadorių pavardžių. Šiuo metu jokių klausimų ir jokių problemų šioje srityje nėra“, – teigė G. Nausėda.
Šių metų vasario mėnesį grupė Seimo narių registravo Diplomatinės tarnybos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama aiškiau reglamentuoti ambasadorių skyrimo tvarką.
ELTA primena, kad poreikis tobulinti Diplomatinės tarnybos įstatymą atsirado po to, kai įsiplieskė keletą mėnesių besitęsę ginčai tarp URM ir Prezidentūros. Institucijos susivaidijo dėl to, kas yra kaltas, jog strateginės partnerės Lenkijos sostinėje Lietuva neturi ambasadoriaus.
Šalies vadovo Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė yra sukritikavusi Diplomatinės tarnybos įstatymo pataisas. Pasak jos, Seime įregistruotos pataisos dėl ambasadorių skyrimo tvarkos gali apriboti prezidento galias.