„Leiskite man pasakyti labai aiškiai – „užsienio įtakos“ įstatymo priėmimas, taip pat prasidėjusi bauginimo, spaudimo, smurto kampanija prieš Sakartvelo pilietinę visuomenę sustabdys tolesnę Sakartvelo pažangą integracijos į Europos Sąjungą ir NATO kelyje“, – pranešime cituojamas G. Landsbergis.
Ministras taip pat pažymėjo, kad teisės viršenybė, žmogaus teisės ir pilietinė visuomenė yra demokratinių šalių stiprybė ir gyvybingumo pamatas, o ne kliūtis jų atsparumui nuo priešiškų jėgų piktybinės įtakos.
„Sakartvelas jau daug pasiekė integracijos kelyje ir priėmus sprendimą dėl kandidatės statuso dar niekada nebuvo taip arti derybų dėl ES narystės. Vis dėlto pasiektas įdirbis gali nusibraukti akimirksniu, Sakartvelui pažeidus kertines ES vertybes ir nuostatas“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Trečiadienį užsienio reikalų ministras G. Landsbergis kartu su Estijos, Latvijos ir Islandijos užsienio reikalų ministrais lankosi Sakartvele.
ELTA primena, kad antradienį Sakartvelo parlamentas, nepaisydamas nuolatinių protestų ir Briuselio įspėjimų, kad toks žingsnis pakirs Tbilisio siekį įstoti į Europos Sąjungą, priėmė prieštaringai vertinamą „užsienio įtakos“ įstatymą.
Per trečiąjį ir galutinį svarstymą už „rusišką įstatymą“ balsavo 84 įstatymų leidėjai, 30 buvo prieš, parlamento sesiją tiesiogiai transliavo televizija. Įstatymas priimtas nepaisant nuolatinių protestų prie parlamento pastato ir Briuselio įspėjimų, kad toks žingsnis pakirs Tbilisio siekį įstoti į Europos Sąjungą.
Pagal įstatymo projektą, nevyriausybinės organizacijos ir žiniasklaidos kanalai, daugiau kaip 20 proc. savo finansavimo gaunantys iš užsienio, privalo užsiregistruoti kaip organizacijos, „veikiančios užsienio valstybės interesais“.
Rusija, siekdama kovoti su kitaminčiais, taip pat yra priėmusi panašų įstatymą.