Egzaminas kandidatams: vardijo, kokiu gyvūnu taptų, kuris – didžiausias „pažadukas“ ir koks yra orus atlyginimas

2024 m. gegužės 10 d. 22:38
Prezidento rinkimų išvakarėse dar neapsisprendusiems tautiečiams surengti dar vieni kandidatų į šalies vadovo postą debatai. Juose kandidatai be rimtesnių klausimų, į kuriuos jau ne kartą yra atsakinėję, sulaukė ir netikėtų, pavyzdžiui, kokiu gyvūnu ar daiktu galėtų būti, kuris iš šalia stovinčių yra didžiausias „pažadukas“ bei koks, jų manymu, yra orus atlyginimas.
Daugiau nuotraukų (107)
Debatuose pasirodė visi aštuoni kandidatai į prezidento postą – juose netrūko ne tik visus labai pralinksminusių atsakymų, bet ir apsižodžiavimų. Debatus rengė ir transliavo TV3 televizija.
Koks gyvūnas arba daiktas būtų?
Kandidatai į svarbiausią postą šalyje turėjo gerokai pasukti galvas, nes kai kurie klausimai buvo nestandartiniai. Pavyzdžiui, jų buvo pasiteirauta, jeigu jie turėtų save sutapatinti su kokiu nors gyvūnu arba daiktu, kas tai būtų.
Konservatorių kandidatė į prezidentes, premjerė Ingrida Šimonytė atsakė, kad taptų šunimi – nesvarbu, kokios veislės. Antros kadencijos siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda atsakė, kad pasirinktų kaktusą.
„Ką žinau, gal kaktusas, aš kartais galiu būti dyglus. Tas, kuris gali ir durti, bet gali ir nedurti“, – šyptelėjo G.Nausėda.
Savo ruožtu demokratų kandidatas į prezidentus Giedrimas Jeglinskas atsakė, kad taptų skėčiu: „Aš noriu būti skėtis. Apsaugoti Lietuvą, žmones nuo visų negandų ir nesaugumų.“
Savarankiškas kandidatas, advokatas Ignas Vėgėlė pasirinko du variantus: „Jeigu leistumėte rinktis gyvą daiktą – vėgėlė, žuvis, vienareikšmiškai. Jeigu leistumėte rinktis negyvą daiktą, tada gėlė, nes „vė“ nuimi ir lieka gėlė. O Lietuvai labiausiai šiuo metu reikia liūto.“
Laisvės partijos kandidatas Dainius Žalimas pasirinko katiną, Darbo partijos kandidatas Andrius Mazuronis – raganosį arba begemotą.
„Sumanus, pakankamai galingas gyvūnas, netikėtai greitas. Ir tuo naudojasi išskirtiniais atvejais, kai to labai reikia. Be reikalo tų savybių kažkur nenaudoja, nešvaisto į šonus“, – paaiškino A.Mazuronis.
Save išsikėlęs Remigijus Žemaitaitis pasirinko dvi šunų veisles – taptų veimaraneriu arba bokseriu. Taip pat nepriklausomas kandidatas, medikas Eduardas Vaitkus atsakė, kad būtų uola. Paklausus, kodėl, jis patikslino, kad taptų granitine uola.
Susirinkusią auditoriją prajuokino I.Šimonytės atsakymas, kai debatus vedęs žurnalistas Edmundas Jakilaitis jos pasiteiravo, kaip ji mano, koks gyvūnas arba daiktas būtų E.Vaitkus.
„Maskvos radijas“, – rėžė I.Šimonytė.
Kas yra didžiausias „pažadukas“?
Iš auditorijos atskriejo dar vienas provokuojantis klausimas. Kandidatų buvo paklausta, kaip jie mano, kas yra didžiausias šios rinkiminės kampanijos „pažadukas“.
„Aš neseku, ką kalba kiti kandidatai. Kiti kandidatai seka, ką aš sakau. Aš sakau labai aiškius dalykus ir jūs neįvardysite nė vieno punkto, nė vieno sakinio mano programoje, kurio nebūtų galima įgyvendinti ir kuris yra realiai neįgyvendintinas“, – tvirtino I.Vėgėlė.
„O iš tų kandidatų, kurie yra, nu, ką žinau, mes dabar gerovės valstybėje gyvename šiaip jau, jūs pamiršote turbūt?“ – į dabartinį šalies vadovą žvilgtelėjo jis.
D.Žalimas pasirinko patį I.Vėgėlę.
„Kadangi apie poną E.Vaitkų nekalbame, belieka tik ponas I.Vėgėlė. Tas unikalus pavyzdys, kad reikia 2 mlrd. eurų ar kiek iš karto ištraukti iš „Sodros“ rezervų savaime viską pasako. Be abejo, čia galima pasakyti ir daugiau“, – pabrėžė jis.
Nors konkrečiai pavardės neįvardijo, I.Šimonytė taip pat leido suprasti, kad didžiausiu „pažaduku“ pavadintų I.Vėgėlę.
„Pirmiausia aš pasakysiu repliką ponui I.Vėgėlei. Mes gyvename gerovės valstybėje, nes gerovės valstybė yra bet kokia valstybė, kurioje 70 proc. išlaidų tenka socialinei apsaugai, švietimui ir sveikatos apsaugai.
Kai jūs sakėte, kad niekada nieko nesakėte, ko negalėsite padaryti, tai vien jūsų kalbėjimas apie bankų palūkanų sumažinimą, leidžiant įmonėms skolintis užsienio bankuose, ko ir dabar, tiesą sakant, niekas įmonėms nedraudžia, skamba kaip visiška fantazija“, – pareiškė I.Šimonytė.
R.Žemaitaitis buvo kiek nuosaikesnis – jis teigė nenorintis įvardyti nė vieno, nes negirdėjo tokių pažadų, kurie būtų neįgyvendinami.
Tuo tarpu G.Nausėda vėl gręžėsi į I.Vėgėlę.
„Manau, kad ponas I.Vėgėlė pateikė tokį kratinį įvairiausių minčių, kurios nesusijusios tarpusavyje, kad galima jį tikrai pavadinti didžiausiu pažaduku. Juo labiau, kad aš nežinau, ką jis nuveikė kaip advokatas, bet politikoje jis nebuvęs ir jam labai lengva žadėti“, – kalbėjo prezidentas.
I.Vėgėlei kliuvo ir nuo G.Jeglinsko: „Vakar žiūrėjome filmą „Prezidentas“ apie V.Adamkų. Ten buvo trumpas reportažas apie R.Pakso epopėją. Deja, ponas I.Vėgėlė primena būtent šį žmogų.“
Savo ruožtu A.Mazuronis replikavo G.Nausėdai, kad 2019 metais ir jis buvo politikos naujokas, bet rinkimuose šventė pergalę.
„Aš sekiau visų pasisakymus, ir 2019 metais jūsų, ir dabar, ir galima diskutuoti, kiek jums ten pavyko įgyvendinti, kiek ne. Čia būtų įdomi diskusija. Manau, kad labai mažą dalį pavyko įgyvendinti. Bet man atrodo, kad geriausias vertintojas yra rinkėjas ir mes vieni kitų neturėtume vertinti.
Dėkui visiems kandidatams, gerbiu visus, visi su savo savitumais, pažadais ir požiūriais“, – padėkojo A.Mazuronis.
Į tai G.Nausėda atsakė, kad Lietuva pasaulio laimingiausių šalių sąraše užima 19 vietą, o mūsų jaunimas – pirmąją.
„Man keista, kaip prezidentas, važinėdamas po regionus, nemato tos didžiulės laimės regionuose. Turbūt ta laimė pasimato tada, kai moksleiviai kaip pirmąjį CK sekretorių sutinka su duona, druska, dainelėmis – tikrai neskaniai atrodo. Mes gyvename gerovės valstybėje – bankų ir energetikos gerovės valstybėje. Jūs čia esate teisus“, – replikavo I.Vėgėlė.
„O dėl to, kai jūs kalbėjote apie 2 mlrd. eurų, nė karto taip nesu sakęs. Aš esu sakęs, kad reikia svarstyti iš 3 mldc. eurų, kurie yra „Sodros“ rezerve, bent dalį, tarkime, trečdalį, ar 20 proc., ar 35 proc., grąžinti pensininkams, padidinat pensijas, ir tėvams, jog jie galėtų didinti mūsų demografinę padėtį“, – dar ir D.Žalimui atsakė jis.
„Kai kuriuose regionuose aš iš tikrųjų nematau tos didelės laimės, kadangi ten jau pravažiavęs ponas I.Vėgėlė su savo pseudoteorijomis“, – atsikirto G.Nausėda.
Kokio dydžio atlyginimas „į rankas“ yra orus?
Visų kandidatų taip pat buvo paklausta, kaip jiems atrodo, kokio dydžio atlyginimas Lietuvoje dirbančiam asmeniui „į rankas“ yra orus.
E.Vaitkus įvardijo, kad minimaliai orios pajamos „į rankas“ turėtų siekti 2 tūkst. eurų. R.Žemaitaitis suabejojo, kad dabartinėje situacijoje tai yra įmanoma, jis pasakė kiek mažesnę sumą – 1,7–1,8 tūkst. eurų. A.Mazuronio atsakymas buvo 1,5–2 tūkst. eurų, D.Žalimo – ne mažiau nei 3 tūkst. eurų „į rankas“.
I.Vėgėlė pastebėjo, kad tai priklauso ir nuo to, kaip žmogus gyvena, kaip jis jaučiasi, tačiau ši suma turėtų siekti apie 2 tūkst. eurų. G.Jeglinsko nuomone, tikrai oriam gyvenimui atlyginimas turėtų siekti 2,5–3 tūkst. eurų „į rankas“.
G.Nausėdos įvardyta suma buvo apie 3 tūkst. eurų, I.Šimonytės – 2 tūkst. eurų.
Prezidento rinkimai vyks sekmadienį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.