„2024.04.14 (sekmadienį) buvo surengtas pasikėsinimas į Antano Kandroto gyvybę. Antano Kandroto advokatas Erikas Rugienius ėmėsi veiksmų, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 129 strps. ir 135 strps“, - tokią grėsmingą žinią socialiniame tinkle „Facebook“, puslapyje „Celofanas LIVE“ paskelbė A.Kandroto bendražygis.
Būdamas laisvėje šį puslapį administravo pats Celofanas, tačiau jį suėmus, puslapio administracija buvo patikėta kauniečiui Dariui Augustinavičiui, kurį A.Kandrotas buvo paskyręs savo partijos „Mes Lietuva“ Kauno skyriaus pirmininku, nors partija taip ir nebuvo užregistruota.
Nors paskelbta, kad buvo surengtas pasikėsinimas nužudyti A.Kandrotą, toliau rašoma, esą pasikėsinimas buvo tik planuotas. „Nuteistųjų, planavusių savadarbiais peiliais mirtinai subadyti Antaną Kandrotą, vardai ir pavardės kol kas neskelbiamos. Šio planuoto žiauraus nusikaltimo galimi užsakovai nustatinėjami“, - pats sau prieštarauja Celofano bendražygis ir priduria, kad daugiau informacijos apie įvykį bus paskelbta artimiausiu metu.
Portalui lrytas.lt apie tariamą pasikėsinimą pasiteiravus Lietuvos kalėjimų tarnyboje, paaiškėjo, kad nieko panašaus neįvyko, o pats A.Kandrotas apie tariamą pasikėsinimą į jo gyvybę nesiteikė informuoti net Vilniaus kalėjimo administracijos.
„Informuojame, kad jokių įvykių su Jūsų minimu nuteistuoju nebuvo užfiksuota, jis pats taip pat nesikreipė dėl saugumo problemų.
Lietuvos kalėjimų tarnybos Vilniaus kalėjimas gavo raštą iš nuteistojo advokato, kuriame aprašomos aplinkybės, kad neva jam buvo grasinta ir prašoma užtikrinti saugumą bei kreiptis į prokuratūrą.
Patikrinus gautą informaciją, duomenų, kad būtų kilęs pavojus nuteistajam, negauta“, - portalą lrytas.lt informavo Lietuvos kalėjimų tarnyba ir pabrėžė, kad nors ir nėra nustatyta, kad kas nors būtų organizavęs pasikėsinimą į Celofaną, buvo nuspręsta imtis papildomų priemonių nuteistojo saugumo užtikrinti.
A.Kandrotas buvo suimtas šių metų sausio 15 dieną, praėjus kelioms valandoms po to, kai Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė sprendimus iškart dviejose bylose. Vienoje jų Celofanas buvo nuteistas 1 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausme, kitoje - 10 mėnesių laisvės atėmimo bausme.
Vasario 27 dieną Kauno apygardos teismas šias bausmes subendrino ir A.Kandrotui skyrė 2 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimą.
Ši bausmė A.Kandrotui gali tapti dar ilgesne, nes pernai lapkritį Kauno apygardos teismas pripažino A.Kandrotą ir tris jo bendrininkus kaltais byloje dėl sukčiavimo, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingo duomenų apie pajamas, turtą ar pelną pateikimo.
Šioje byloje teismas A.Kandrotui skyrė realią 4 metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau nuosprendis dar neįsiteisėjo, nes nuteistieji jį apskundė aukštesnės instancijos teismui.
A.Kandrotas taip pat yra teisiamas vadinamojoje riaušių prie Seimo byloje. Jam pareikšti kaltinimai dėl dalyvavimo riaušėse ir dėl padirbto dokumento įsigijimo bei laikymo.